Q&A

OSTATNÍ

L
Lenka Motyčková | 21. 09. 2018

Dobrý den Aleši, rozhodla jsem se ke spolupráci s Vámi :). Rozdíl cen balíčků je minimální, takže bez ohledu na cenu, opravdu netuším, jaký si vybrat nebo jak zásadní rozdíl v nich pro mě bude. Cvičím něco přes 5 let pravidelně 46 silových tréninků týdně, které občas proložím kardiem nebo nějakým dynamickým tréninkem. Jídlo jasně že vím, ale pořád to nějak doladit :)). Svalů jsem nabrala dost za tu dobu cvičení, ale tak za poslední rok 5kg nahoře a nejdou dolů (170/75kg - i tak nejsem podle mě tlustá :D ). Můj cíl - shodit tuk, zvýraznit svaly , který jsem vybudovala a prostě celkově tělo zkvalitnit...Takže asi dieta:)). Nechci být vychrtlá, nejlíp se cítím kolem 65-68 kg. Omlouvám se, že píšu se, ale email jsem nenašla. Takže jaký balíček??...Ráda si ho objednám ještě dnes :) Děkuju, Lenka

ODPOVĚDĚT
L
Lenka Motyčková | 21. 09. 2018

OPRAVA!...4-6 silových tréninků samozřejmě :))

ODPOVĚDĚT
Š
Štěpánka Leniková | 05. 09. 2018

Ahoj, chci se zeptat na suplementaci po tréninku na budování svalů. Je vhodné užívat 30 g sacharidů a 20 g bílkovin v potréninkovém nápoji při 48 kg a 168 cm nebo mám mít jiný poměr? Díky za odpověď

ODPOVĚDĚT
M
Michal Tetour | 14. 09. 2018

Může být. Hlavně si vyřeš jídelák jinak v životě nenabereš. Budeš klasickej případ ektomorfa zřejmě.

ODPOVĚDĚT
O
Ondřej Veroněk | 21. 09. 2018

@Michal Tetour: Zdravím souhlasím s Michalem. Prvně je třeba vychytat jídelák a pak až přidávat. Základ je správný trénink + správný jídelníček + správná regenerace (spánek, protahování, příp. masáže apod.) Suplementace dělá pár procent výsledku (3 - 5%). Takže se zaměř na jídelníček, ať nemáš příliš málo jídla, jak již zmínil Michal, a vůbec se toho neboj. Koukni se na pár videí, všechny odpovědi najdeš u Aleše na YT, případně mu můžeš napsat a rozhodně se domluvíte a staneš se správnou superhumankou! :)

ODPOVĚDĚT
K
Kamil Kozák | 04. 09. 2018

Ahoj Aleši chtěl bych se tě zeptat jaký objem vody bych měl pít za den pokud mám cca 69kg a aktivně cvičím. V Auguste jsem vypil v průměru 6,4l vody za den je to podle tebe málo nebo hodně? Předem děkuji za odpověď. (PS: Jsem Slovák a používám překladač.)

ODPOVĚDĚT
O
Ondřej Veroněk | 21. 09. 2018

Ahoj Kamile, nelze říci, že v tolika a tolika kg a tolika a tolika cm výšky musíš vypít tolik a tolik vody.. Je to individuální. Pokud se na tom cítíš dobře a tělo tolik vody vyžaduje, pij tak dál. Dej si ale bacha, abys neběhal 20x za den na WC - abys nezatěžoval ledviny atd.. Ideálně nepít až moc, nebo až moc málo, ale tak, jak ti to vyhovuje.. Průměrně by to mohlo být 2 - 3 litry minimálně.. někdo pije 5 a někdo 7. Sám víš jak to zvládá tvé tělo, stačí ho jen poslouchat. Doufám že jsem ti poradil a ať to roste! :)

ODPOVĚDĚT
J
Josef Janošťák | 27. 08. 2018

Čau Aleši, mám dotaz ohledně regenerace. Nedávno jsem se dočetl na několika zdrojích, že zaplý wifi router vysílá vlny, a že to lidem zhoršuje spánek a regeneraci. To samé je prý, když člověk spí a má vedle se mobil. Je to opravdu tak? Jaký na to máš názor ty? Ať to roste ! Díky

ODPOVĚDĚT
O
Ondřej Veroněk | 27. 08. 2018

Ahoj Josefe, doporučuji se kouknout na tyto Alešova videa "JAK ZLEPŠIT KVALITU SPÁNKU PRO LEPŠÍ REGENERACI" a "9 způsobů jak zlepšit SPÁNEK A USÍNÁNÍ | Aleš Lamka". Dále se doporučuji kouknout na Otázky A Odpovědi a to s číslem 21 ,39 a 89. Vše je v těchto videích a mě osobně také pomohla. Ať to roste, spí a regeneruje chlape! :)

ODPOVĚDĚT
K
Karel Taras | 26. 08. 2018

Ahoj Aleši, mám dotaz ohledně toho, jak zastavit tvorbu strií. Je mi 17 let a jelikož je moje tělo v období, kdy ještě hodně roste, do toho cvičím a rostu ještě z tohoto důvodu, tak je to pro tělo zrejmě moc. Na hýždích se mi objevily první strie a mám pocit, že se začínají objevovat i na boku nohou. Za posledních 8 měsíců jsem přibral přes 10 kg, avšak teď už si váhu snažím držet kolem 75kg, abych tak předešel možnému objevu dalších strií. Máš nějaké rady jak to zastavit? Je blbost snížit denní kalorický příjem, i když jsem ''v objemu'' a snažím se jíst tak, abych měl stále všeho dostatek. Vím, že se strií nelze zbavit, pouze nějakým zákrokem, kterému se chci samozřejmě vyhnout a tak jsem nervózní z toho, aby se to minimálně nerozšiřovalo. Děkuji za odpověď! :) Ať to roste.

ODPOVĚDĚT
starší komentáře
NAPSAT DOTAZ