Q&A

BOLESTI

J
Jakub K | 05. 07. 2019

Ahoj Aleši. Právě jsem zkoukl videa o bolavých ramenech, protahování hořejšku, vystouplých lopatkách. Vyjmenováváš všude přesně ty problémy které mám (od prasknutí rotátorové manžety a následné operace jsem se nepoučil a svaly nezpevňoval), bohužel mám ještě bolesti v spodních místech deltoidu (na rezonanci mi řekli, že se mi o sebe třou šlachy) a při zátěži např. ve fitku, nebo zvedání opravdu těžkých věcí nad hlavu nebo zvedání věcí s nataženou předpaženou rukou mi to vystřeluje přesně v místech spodku deltoidu(přechodu deltoidu, bicepsu a tricepsu) šílenou bolest (jak kuchnutí nožem) s mírnými výstřely do bicepsu či tricepsu. Bolesti už mám téměř rok a půl, bohužel ted nejsem v situaci kdy to mohu řešit, jelikož jsem v zahraničí se základní zdravotnickou péčí. Dříve jsem po zátěži měl obrovské bolesti, kdy jsem nepředpažil ruku do většího jak 30° úhlu s tím, že v místech výše zmíněných byla nevydržitelná bolest, toto už jsem dlouho necítil. Mé otázky zní, Je téměř pravděpodobné, že to mám z nezpevněných lopatek, ramen a vlastně všech chyb které jsi jmenoval ve videích? Měl bys nějaké rady na šlachy popřípadě úpony v té oblasti, nebo jak to co nejlépe s menšíma vahama cvičit? Děkuji moc za případnou odpověď, měj se a pokračuj v tom co děláš! :)

ODPOVĚDĚT
Š
Štěpán | 03. 07. 2019

Ahoj Aleši, zhruba měsíc zpět jsem konečně dostal od doktora svolení začít plně zatěžovat svojí levou nohu. V lednu jsem si zlomil levou holenní kost přímo pod kolenem. Rehabilitace šla skvěle, žádnou bolest nemám ale mám jeden dotaz. Občas mám levé koleno přece jenom ztuhlé a prostě cítím že to není ono jako třeba v tom pravém. Čím by to mohlo být ? Díky za odpověď.

ODPOVĚDĚT
J
Juraj Beňo | 02. 07. 2019

Ahoj Aleši ! Mám v poslednej dobe taký problém. Keď drepujem a naložím si nejakú väčšiu váhu tak ma tyč tlačí na chrbte a ešte som nepočul sa nikoho na to sťažovať. Možno je to tým že na chrbte nemám ani tuky, ani svaly ale nie som si istý. Ako sa jej môžem zbaviť a čo môže byť jej príčinou ?

ODPOVĚDĚT
F
Filip Kůst | 10. 06. 2019

Ahoj Aleši Rád bych se zeptal. Cvičím již nějakou dobu a občas se mi stane, že se mi objeví zánět v ruce, šlachy především a ruka jde do sádry. Dříve se mi to již párkrát objevilo, zánět burzy v loktu aj. Bylo mi řečeno, že na tohle budu trpět tak se s tím musím poprat. Chápu, že důležitý je protahování před i po zátěži, ale nebylo by vhodné brát k tomu i nějakou kloubní výživu? A jakou popřípadě ? Rád bych tomu léčení nějak pomohl a zamezil tomu, aby se mi to vracelo, cvičení už mi celkem chybí, tohle mi naprosto vyřadilo ze systému zase. Nebylo by vhodné ke cvičení nosit nějaké tejpování či prostě nějak zpevnit ty ruce? Děkuji za Tvůj čas a ať se daří!

ODPOVĚDĚT
M
Mira K | 05. 07. 2019

Kloubní výživa je mýtus a dobrý byznys, ale třeba by ti to mohlo pomoci jako placebo. Nicméně i tak by to bylo na klouby a burza je útvar u kloubu, není to součást kloubu. Má za úkol omezit nadměrné zatěžování úponu svalu, většinou tedy u kloubu. Nicméně i tak mi přijde zvláštní, že se to řeší sádrovou fixací...očekával bych spíše medikamenty, ortézu nebo odstranění

ODPOVĚDĚT
P
Peter B | 07. 06. 2019

Zdravím Aleši ... Chcel by som sa spýtať čo myslíš že to bude ? Jelikož som mal tréningy kedy som každý deň išiel mrtvoly 2,5kg hore a posledný mrtvý ťah pri 120 dopadol zo začiatku vpohode no na druhý deň som začal pociťovať inú bolesť ako bolesť krížových svalov (alebo ako to nazvať). Drepy možem normálne robiť aj všetky cviky akurát to proste cítiť , ešte počas choroby to neskutočne začalo bolieť no pri naťahovačkách by som povedal že to je vpohode no po nejakom čase po naťahovačkách to zasa začína bolieť . Chcel by som sa spýtať jestli to je jenom tým že proste je to preťažené alebo mám proste v hajzlu chrbticu .. (doufam že né jelikož mrtvoly miluju.) Ďakujem za odpoveď

ODPOVĚDĚT
starší komentáře
NAPSAT DOTAZ