Q&A

BOLESTI

J
Jirka | 28. 03. 2020

ahoj, mám problém s tím že při některých cvicích např:tlaky na ramena nebo triceps bolí záda.Poradil bys mi prosím jak to změnit.

ODPOVĚDĚT
J
Ján V. | 13. 03. 2020

Ahoj Aleš, dávnejšie som do tréningu pridal aj cviky na trapézy. Precítil som ich ako by sa mali a v tú noc som sa zobúdzal na bolesti vo vnútri svalu pravej trapézy. Trvalo to cca pól dňa. Odvtedy som trapézy vynechával. Ešte pred tím som ich nikdy necvičil. Je to nejaký problém alebo to bola odpoveď organizmu na nový sval? :D Ďakujem za odpoveď. Nech sa ti darí.

ODPOVĚDĚT
J
Jakub J. | 15. 02. 2020

Ahoj Aleš, mám 16 rokov a snažím sa dvíhať nadhmatom na hrazde. Keď robím ten pohyb, tak na pravej ruke mi puká v ramene a aj to celkom počuť, ale nič nebolí. Keď si dám menšie rozpetie ramien, tak puká menej. Chcem sa spýtať, či môžem robiť ten pohyb alebo by som mal obmedziť nadhmat? Ďakujem za odpoveď a nech to rastie :)

ODPOVĚDĚT
T
Tomáš | 22. 12. 2019

Ahoj, Aleši je mi 14 let chtěl jsem se zeptat jestli je dobré cvičit, když jsem měl nehodu a jsem na jedné straně menší mám skoliózu zad. Myslíš si, že když bych dělal nějaké cviky ve stoje (např. Dřep) mohlo by to vést k nějaké disbalanci nebo něčemu podobnému? A kdybych začal nosit "vložky" do bot s tím, že bude jedna o něco větší a dorovnám se do roviny, mohl bych posilovat všechny cviky i ty ve stoje? Děkuji za odpověď a ať to roste.

ODPOVĚDĚT
J
Jaroslav Helešic | 02. 12. 2019

Ahoj Aleši, před týdnem jsem jel těžší mrtvé tahy - 5 opakování (tahám klasikou). U posledního opakování mi asi v polovině pohybu 3x (hned po sobě) luplo ve spodku zad. Od té doby mě ta část zad bolí. Podle toho, co jsem zjištoval na internetu by to neměla být vyhřezlá plotýnka (žádné brnění v končetině, hýbat se taky téměř bez omezení můžu). Když jsem 3 dny na to jel sumo mrtvé tahy, tak se bolest zmenšila, ale za 2 dny opět nastoupila. Přestě týden na to jsem opět tahal klasikou - bez problému, ale bolest pořád přetrvává. Nevíš, co by to mohlo být? Díky za odpověď a hodně štěstí v klasické kulturistice :D

ODPOVĚDĚT
starší komentáře
NAPSAT DOTAZ