Q&A

JÍDLO

T
Tino Humeňanský | 17. 06. 2019

Ahoj Aleš, dlhšie uvažujem nad touto vecou. Je vhodné brať v rysovačke kreatín? A ěšte jedna vec ako účinne schudnúť z podbruška low handles? Viem, že sa chudne komplexne ale existujú nejaké cviky na ktoré sa pri tom špeciálne zamerať? dakujem

ODPOVĚDĚT
H
Hana Grosmanová | 17. 06. 2019

Ahoj Aleši či kdokoliv jiný, hledala jsem odpověď ve videích, ale asi špatně. Dělá mi trochu starosti moje situace - před 2,5 lety jsem začala hubnout (95kg/166cm/21 let). Na začátku to šlo jak raketa (10kg za 3 měsíce třeba), postupně se to zpomalovalo. Jsem teď (24 let) na 70kg (podle cyklu) při stejné výšce, ale hubnutí se mi stoplo třeba už po prvních 10 měsících. Nemám problém s udržováním váhy. Na začátku to šlo samo - zašla jsem si za doporučovaným poradcem a nasadila jsem "dietku" (dost proteinů, přírodní sacharidy dopoledne, přílohy cca 2x týdně k obědu), podle které se +- stravuji do teď. Občas si zahřeším (bez výčitek). Vím že jsem už ušla ranec, ale ještě je na čem pracovat. Začala jsem i cvičit, půl roku jsem chodila 3-4x týdně do posilovny, ale nic se neměnilo a s tím šla motivace do háje. Co mám dělat? Kvůli kolenum nemůžu kardio ani moc zátěžové cviky a přitom na pupíku mám ještě pod povolenou kůží něco tuku, co by mohlo jít pryč. Myslíš, že by mě zachránila ještě nějaká úprava jídeláku, nebo je to prostě po tom, co jsem si tělo vyhnala do extrému, maximum a víc nemůžu čekat, pokud nebudu běhat 3x týdně (což jak jsem psala výš, nemůžu). Cením si každé rady a zkušenosti i ostatních, neváhejte se ozvat.

ODPOVĚDĚT
M
Maťo | 07. 06. 2019

Ahoj Aleš. V prvom rade, ti chcem povedať, že sa mi veľmi páči tvoja tvorba, si naozaj inšpiráciou pre mnohých! Nezvyknem takto nikdy písať a žiadať o niekoho názor. Ale toto je téma, ktorá ma ozaj zaujala a neviem ako sa k tomu vôbec postaviť. Tento článok hovorí o absolútnej zbytočnosti BCAA (nie je to nejaká alternatívna fb stránka..., ale známy a veľký portál). článok tu: https://fitclan.sk/strava/rozpravka-o-bcaa-ktora-vsak-nema-stastny-koniec-mozu-dokonca-limitovat-rast-svalov/ Ak by si si náhodou našiel čas, verím, že by to aj teba zaujalo. Rád by som ťa poprosil tvoj názor k tomu? Sú teda BCAA len čistý marketing bez akejkoľvek pridanej hodnoty?

ODPOVĚDĚT
F
František Haša | 30. 05. 2019

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně suplementů. Pořídil jsem si od fitnessdk R&S, bcaa a protein. Dávám si doporučené denní dávky podle tvých videí. Od druhého dne užívání se mi zbarvila moč na nepřirozeně žlutou barvu i když piju cca 4-5 litrů vody denně. (Vím je to nechutné). Je možné, že mé tělo nezvládá využít vše co do sebe dávám. Jde mi o to abych zbytečně nevyčůral vše co do sebe investuju. Je to normální? Zvykne si mé tělo na to ? Je to pro mě zbytečné? Asi chápeš kam tím mířím. Nenašel jsem na Q&A podobný problém, proto píšu tenhle dotaz. Děkuji za ochotu. Neskutečně mě motivuješ se sebou něco dělat, a doufám že časem budu tak nabušenej superhuman jako ty. Si frajer. Díky za to co děláš. Nikdy nepřestávej. Ať se daří.

ODPOVĚDĚT
J
Jakub | 24. 05. 2019

Ahoj všichni, měl bych krátký dotaz ohledně proteinu. Chci si koupit Reflex instant whey pro, ale nevím kterou příchuť mám zvolit. Nejvíce mě láká banán, vanilka se skořicí a slaný karamel. Mohl by mi někdo zkušený prosím jeden z nich doporučit?? Předem děkuji za každou odpověď. :D

ODPOVĚDĚT
starší komentáře
NAPSAT DOTAZ