30.listopad

TOP 6 SUPLEMENTŮ, KTERÉ DOPORUČUJI MÍT

posted by Aleš Lamka

Představíme si top 6 suplementů, které doporučuji zařadit do našeho jídelníčku pro nejlepší možné výsledky, regeneraci, růst, zdraví a správné funkce těla. Představíme si je v pořadí, ve kterém bychom je měli pořizovat.

Přestože sám vyrábím doplňky stravy a je to pro mě přínos peněz, tak hned upřímně řeknu: Suplementy nejsou nutné. Základní potřeby pro zlepšení v posilce a pro výsledky jsou vždy na prvním místě strava a pořádný trénink.

Pokud tyto věci děláme velmi dobře a zbývají nějaké další finance, tak poté můžeme přemýšlet za lehké pomoci navíc a případném usnadnění naší cesty.

 

Představíme si postupně jednotlivé druhy suplementů v pořadí od nejlepších.

1) Proteinový přípravek

Proteinový přípravek se počítá jako jídlo. Kvalitní a plnohodnotný zdroj bílkovin. Bílkoviny jsou třeba k regeneraci a opravě svalové hmoty. Příprava a konzumace proteinu nezabere téměř žádný čas. Dá se využít kdykoliv v průběhu dne i okolo cvičení.

Nejlepší možný zdroj je whey, koncentrát, izolát i hydrolyzát. Lze použít i kaseinový varianta s pomalejším vstřebáním před spaním.

Článek o proteinech. Mé proteiny

 

2) Vitamíny a minerály

Mohli bychom tu vyjmenovat nekonečnou řadu všech různých složek. Nikdy se asi neshodmene na konkrétních výrobcích. Shodneme se ale na tom, že nám strava pravděpodobně nedokáže zaručit dostatečný příjem všech vitamínů a minerálů pro správné funkce těla.

Doporučuji užívat minimálně nějaký kvalitní multivitamin a omega 3

V případě různých nedostatků lze zařadit další jednotlivé složky jako například D3, Hořčík, Zinek, B

 

3) Přípravky okolo tréninku

Abychom se neustále zlepšovali, chceme dobrou náladu, pořádné soustředění, lepší, silnější a delší výkon. Doporučuji volit nějaký komplexní před tréninkový přípravek, který vám v podobných cílech pomůže. Každý má jiné vlastnosti a jinou pointu., Záleží na vás, co vám sedí a co si od toho slibujete.

Můj Rise and Shine pro lepší výkon, hubnutí, soustředění a celkové výsledky.

Populární je například i C4, Agrezz, Beast virus, Nitrox pump a další

K ochraně svalové hmoty, lepší regeneraci a budování svalové hmoty doporučuji větvené aminokyseliny - BCAA. Video o aminokyselinách najdete ZDE

Jako poslední přípravek bych volit kreatin monohydrát. Kreatin je jako jeden z mála suplementů testován oborským množstvím reálných testů a jeho účinnost je zaručena. Dokáže zlepšovat sílu při cvičení a zkracovat dobu regenerace tím, že zvětšuje zásobu ATP, což je náš nejrychlejší zdroj energie. Není třeba volit speciální drahé varianty a postačí vám obyčejný kreatin monohydrát libovolné značky dle vaší preference. Můj produkt najdete zde. Celý článek o kreatinech zde

 

Mohli bychom pokračovat dál a dál, protože toho je k mání obrovské množství.

Znovu raději zopakuji. Základ dobrých výsledků je perfektní trénink a jídelníček. Přes to vlak nejede. Pokud vám nadále zbývají nějaké finance, postupně začněte podporovat vaši regeneraci a výkon výše uvedenými prostředky. Klidně zajděte i dál, poznávejte jednotlivé výsledky různých látek.

Dělejte, co vás baví a pořádně makejte!

Video přikládám zde


 

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ