05.leden

Jak správně CVIČIT A ZHUBNOUT NA NOVÝ ROK 2

posted by Aleš Lamka

Jak cvičit zhubnout na nový rok

 

Je tu nový rok! Máme za sebou 14 dní pěkného obžerství a ležení na kanapi. Lehce přiopití jste po silvestru vstali, mrknuli do zrcadla na formu a nebo se postavili na váhu. Vstali vám vlasy hrůzou a přišly na řadu každoroční novoroční předsevzetí zhubnout a vypadat dobře!

Tak hurá na dietu a do fitka pořádně makat!!!

 

V dnešním videu některým z vás neřeknu nic nového. Neřeknu vám nic zázračného, nic speciálního a nic dokonalého. Spíš bych chtěl vše uvést na pravou míru, než se do toho vrhnete po hlavě a za 2 týdny skončíte zničení, hladoví a vyčerpaní s hambrugrem v hubě a tekoucí tatarkou po bradě

V předchozím videu jsme si vysvětlili, jak začít správně po stránce stravy, diety. Na to samozřejmě navazuje druhý důležitý krok – cvičení a pohyb.

 

Odkaz najdete ZDE

 

K čemu je vlastně cvičení

Je důležité chápat, že cvičení nějaké partie neznamená, že tu partii budeme nějak rýsovat, že tam na tom místě budeme hubnout. To je totální nesmysl, mýtus a kravina.

Cvičíme proto, abychom posilovali jednotlivé partie na našem těle. Abychom byli silnější, výkonnější, zdravější. Aby naše tělo potřebovalo energii na lepší a lepší výkony, aby potřebovalo energii na regeneraci. Abychom měli svaly, které sami o sobě tu energii potřebují.

Nejenže je potřeba mít svaly, abychom vypadali bez tuku dobře a ne jako nějaký vyschlé kostry, tak svaly a cvičení zajišťují výdej energie, což vede k požadovanému spalování tuku

 

K čemu je vlastně kardio

Někdo bude mít štěstí a bude mu stačit málo. Třeba jen správně jíst a cvičit, ale většina lidí k tomu potřebuješ i malinko víc. Kardio slouží k tomu, abychom byli zdravější. Zlepšuje cirkulaci krve, posilňuje naše srdíčko, snižuje všechny možní rizika chorob. A hlavně – díky pohybu ze sebe vydáváme pryč další kalorie, další energii. Tu potřebuje tělo pak někde dohnat, někde ji najít a doplnit. Když vše uděláme správně, doplní ji z tuku a to povede ke snižování tukových zásob, čili hubnutí.

 

Nepřežeňte začátky

Stejně jako u jídla nemáte začínat na konci, v hladovce, tak to samé platí i u tréninku. Protože si tělo zvyká, přizpůsobuje se a má jen omezenou reálnou kapacitu nějakého možného výkonu, je třeba začít postupně a v klidu. Začněte cvičit 2-4x týdně, k tomu se jděte lehce občas projít. Nezačínejte tak, že budete 6x týdně ve fitku 2 hodiny s milionem cviků a každý den budete hodinu šlapat na rotopedu a u toho koukat na Ulici. Vše je třeba dělat s klidem a přidávat cviční i kardio postupně po malých krůčkách abychom to zvládli, abychom to vydrželi a abychom měli, jak překonat případné stagnace těla, které rozhodně budou přicházet

 

Nejlepší tréninkový split a styl tréninku

K tréninku musíme přistupovat s tím, že budujeme svaly, zlepšujeme výkon. TRO znamená, že musíme dobře regenerovat. Existuje mnoho tréninkových plánů a spoustu jich je dobrých a funkčních. Doporučuji fullbody styl, AB AB, ABC AB a nebo push pull legs. Trénujte 3-4x týdně, cvičte rozumný počet cviků podle vašeho rozložení a mějte volné dny. Vyberte, co vám sedí. Cvičte s postupně přibývající intenzitou, navyšující se vahou na čince, lepšími výkony, lepší kontrakcí. Detaily nejsou nijak speciálně důležité, volba cviků není nutně daná. Neexistuje lepší a nebo horší cvik, tempo a nebo počet opakování. Zlepšujte se! To je nutné vždy! Je vám jedno, zda nabíráte a nebo hubnete a nebo jaký je váš cíl – trénink je vždy stejný, snažíte se makat a zlepšovat se!

 

Nejlepší kardio na hubnutí

Nejlepší, co můžete v rámci kardia pro hubnutí udělat je to, že zvolíte takový druh a takovou dobu, která vám bude sedět. Nebude brzdit regeneraci na trénink, nebude vás z toho bolet koleno, spodek zad, kotník, krk.. Bude ho tak akorát, aby vám to pomohlo ve spalování, ale nebrzdilo váš trénink, a naše výkony. Obecně bych doporučil nenárazové kardio jako je kolo, rotoped, recumbent, svižná chůze, chůze, chůze na pásu či do kopce, schody.

Věci jako běh, které jsou nárazové, mohou někomu zhoršovat regeneraci a způsobovat problémy s koleny a kotníky, což bývá zbytečné.

Neřešil bych tepovou frekvenci – Dělejte vše v klidu, buďte lehce zadýchaní, navyšujte čas i snahu a tvrdé poctivé plánování nechte na tréninky a kontroly!

 Žádné zázraky, žádné speciality

Pouze vůle, snaha, odhodlání a posouvání se dopředu v základech. To musíte splnit, to musíme umět, a to musíte vydržet. Přeju vám hodně štěstí ve vašem snažení!

Video přikládám zde:
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ