12.březen

JAK SPRÁVNĚ CVIČIT A TRÉNOVAT DOMA

posted by Aleš Lamka

Navážeme na předchozí video, které se vám líbilo! Odkaz najdete TADY

Mluvili jsme tam o základní výbavě na cvičení doma. Od nejlevnějších po dražší věci. Co koupit, pořídit, sehnat. Co využijeme a co ne.

Když se rozhodneme změnit svou postavu zavření v izolaci a nemůžeme opustit náš byt, tak si musíme poradit s tím, co máme k dispozici. Anebo aspoň sehnat potřebnou výbavu.

Chápu, že doma každý nemá kupu prostoru na rozsáhlé vybavení. Vždycky jde ale něco vymyslet a naštěstí rozvoz objednávek stále ještě funguje.

Z minulého videa máme tedy představu, jakou výbavu pořídit a bude záležet na vás, kolik do toho můžete vložit a kolik máte doma místa.

 

Nabírání svalů doma

Je reálné. Rozhodně se můžeme zlepšit a nemusíme tuto variantu zavrhovat. I s lehčími vahami dokážeme vybudovat lepší tělo.

 

Hubnutí tuku doma

Je reálné. Rozhodně se můžeme zlepšit a nemusíme tuto variantu zavrhovat. I s lehčími vahami dokážeme vybudovat lepší tělo a rozhodně dokážeme i doma být aktivní a dostat se do deficitu, abychom tuk spalovali.

 

Ideální tréninkový split na doma

Se bude lišit podle toho, co doma máte k dispozici a jaký režim jste si vybrali.

Většinou se základní výbavou doporučím fullbody trénink. Nemáme velkou rozmanitost cviků, není tolik možností na výběr a nemá velký smysl plánovat trénink s 5 cviky na jednu partii. Ideální bude fullbody. Jak pro nabírání, tak pro hubnutí.

Pokud máme k dispozici stojan na dřepy, obouruční tyče, větší množství jednoručních činek, rozhodně se posouvám dopředu a už je možné vymyslet vlastně cokoliv, co jde i v klasickém fitku. Máme pak možnost jet AB AB (vršek spodek), push pull legs a další podobné varianty, které se klasicky jedou. Nikdo i s touto výbavou samozřejmě nezavrhuje fullbody. To je vždy dobrý trénink.

 

Ideální kardio na doma

Spousta klientů mi často píše, že venku prší, že je venku sníh, že náš nepustí ven a tím pádem nesplnili předepsané kardio. To je bohužel přeci základní chyba a velmi jednoduše odstranitelná chyba.

Rotoped, recumbent, air bike – za mě ideální, levné a skladné kardio mašiny.

Eliptický trenažér – super věc, zapojíte kromě nohou i ruce. Skladný a levný přístroj.

Běžecký pás je větší a dražší záležitost, ale slušně se na ní dokážete vyblbnout.

Stepper je za mě věc, kterou psychicky nezvládám. Nechápu, jak to někdo může přežít delší dobu. Ale je to malý a skladný přístroj.

Veslovací trenažér – prostornější, dražší a osobně zas nechápu, jak to na něm člověk může přežít delší dobu. Využít se ale samozřejmě dá.

 

Ideální dieta na doma ke cvičení

Ta je samozřejmě stejná vždycky pro všechny. Nebo lépe řečeno jiná. Podle toho, co je váš cíl, co děláte, jak cvičíte a jak vaše tělo reaguje. Základy jsou vždy stejné. Mít dostatečný příjem bílkovin, rozumný příjem sacharidů a tuků pro dobré fungování těla. Kvalitní jídla, pěkně rozdělená do celého dne, dobrý příjem vlákniny, mikroživin a pak už ladit drobnosti podle výsledků.

 

Závěr

I doma to jde, to je to hlavní, co si musíte odnést. Nenechte se zastrašit, nenechte se zabrzdit špatnou situací, zhoršenými podmínkami. Chcete se zlepšit? Věřím, že si poradíte, budete makat a uděláte i takhle co je potřeba, abyste dosáhli svých cílů!

 

 Video ZDE

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ