10.březen

ZÁKLADNÍ VÝBAVA NA CVIČENÍ DOMA

posted by Aleš Lamka

LEVNÁ A RYCHLE DOSTUPNÁ VÝBAVA NA CVIČENÍ DOMA

 

Vypadá to, že fitness centra jen tak neotevřou a bude třeba makat jak čert s tím, co máme k dispozici.

Tohle je věc, kterou s mými klienty řeším neustále. Jsem za to rád, protože se lidi nevzdávají, a i přes všechno se snaží zůstat zdraví, silní, hubnout a snaží se udělat maximum vzhledem k situaci, která tady je. Máme vždy několik možností, co si pořídit domu a vymyslet se dá vždy něco! Záleží jen na vašem prostoru a vašich financích.

 

Chci začít makat a doma nemám nic. Jaké mám možnosti?

Doporučuji se podívat na video, kde vše ukážu názorně a trochu více vše rozvedu. Pro rychlý přehled sepíšu základ i sem:

 

BENCHPRESS

I když Arnold dělal benchpress, vy nemusíte. Ne, nebojte. Tím prosím nezačínejte, to je zbytečné.

 

VLASTNÍ VÁHA

Není nic jednoduššího a levnějšího než cvičit s vlastní vahou. Bez jakékoliv výbavy. Začneme dělat kliky, dřepy, různé cviky na břicho. Můžeme ale zařadit i cviky na ruce, ramena i záda. Případně využijeme i nábytek nebo se najde i tyč mezi dveřmi, která původně byla pro vaše děti, ale teď ji využijete vy.

 

GUMY

Guma, u které můžete, nemusíte řešit tuhost je úplně jednoduchá a levná věc, stojí okolo stovky. Díky ní můžete úplně bez problému procvičit celé tělo. Samozřejmě nedokážete napodobit nějakou super těžkou váhu, ale můžete zpomalit pohyb, více zatínat a svaly rozhodně dokážete vyčerpat.

 

EXPANDERY

Expander je taková nobl guma, která má většinou držátko a nebude vydávat tolik plandavých zvuků. Bude mít malinko větší odpor a bude příjemnější na cvičení než obyčejná vyplandaná guma. Bude stát o nějakou tu stovečku víc. Řekněme 200-300 Kč. Zacvičíte si s tím určitě o trochu lépe, ale základ bude stejný.

 

ODPOROVÉ GUMY

Odporová guma je trochu dražší, není tak příjemná na cvičení jako obyč guma, expander, protože bývá tužší. Dá se více využít jako dopomoc na shyby a podobné věci. Podle mě si s ní tolik nezacvičíte. Pokud se vám ale doma válí – zkuste to!

 

TRX

Je závěsný systém, který lze zaháknout klidně i do dveří a s jeho pomocí lze vykonat kupu základních cviků. Já se na to moc nespecializuji, ale pár cviků jsem si vyzkoušel. Dá se pracovat na stabilitě těla, zadřepovat si, přitahovat se, klikovat a určitě dokážete procvičit většinu těla. Stojí průměrně okolo jednoho tisíce a více.

 

JEDNORUČNÍ ČINKY

Začínáme se blížit do fitkového vybavení. S jednoručkami se dá odcvičit kompletní trénink. Záleží na vás, jaké váhy zvolíte. Čím více, tím lépe, ale zároveň tím více zaplatíte. Vykonáte víceméně všechny možné základní cviky. Pro skladnost a ušetření se dají koupit šroubovací sety. U nichž je občas nuda vše předělávat mezi sériemi. Pak tu je ale dražší varianta, samostatné páry, doporučuji aspoň 5 / 10 / 15 kg páry. 1 kg jednoručky prosím zahoďte. Zde se můžeme pohybovat od pár stovek i do desítek tisíc korun.

 

OBOURUČNÍ ČINKA A ZÁVAŽÍ DO 150 KG

Jasně, obouručka, závaží, základní cviky, bomby, masakry, velký váhy. Už máme téměř kompletní fitko a nic nás nezastaví. Pokud máte možnost tohle sehnat, už dokážete víceméně naprosto dokonale sejmout celé tělo, jak budete potřebovat. Cena opět nebude ale malá. Klasická obouruční tyč 220 cm stojí okolo 5-7 tisíc korun. Závaží opět od pár stovek, klidně i do desítek tisíc korun.

 

STOJAN NA DŘEPY A LAVICE

Abyste to doma měli kompletní, stojan na dřepy a lavice jsou poslední věci, co vám chybí k dokonalosti. Investice od pár tisíc korun, klidně do desítek tisíc korun. Ale máte vystaráno. Zadřepujete si, dáte i benchpress, mrtvé tahy, klec se využije i na shyby a všechny další potřebné pohyby, které jsou třeba na kompletní a dostatečný rozvoj těla.


VIDEO ZDE
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ