20.listopad

ZTRATIL JSEM MOTIVACI CVIČIT

posted by Aleš Lamka
Jsme jen lidé a každému z nás se občas nechce. Buď nás nebaví, co právě děláme, je to pro nás stereotypní nebo nejsme motivovaní výsledky.
Stává se to i mně. Proto vám zkusím nabídnout mé osobní poznatky, jak získat motivaci!
 
1 Vzpomeňte si, proč to děláte!

Proč to děláte, proč jste začali a proč byste měli vydržet? Ať už toužíte po nových gainech, chcete vypadat lépe, chcete to natřít lidem, kteří se vám dříve smáli nebo chcete žít zdravěji, cítit se lépe a mít ze sebe lepší pocit!

 
2 Ve dvou (ve třech, v pěti) se to lépe táhne!

Pořiďte si pořádné kámoše a kámošky (sparring partnery) na cvičení. Můžete se navzájem hecovat, řešit "posilkový" věci, domlouvat se na společných cílech nebo porážet jeden druhého.

 
3 Vytvořte si rituál

Vytvořte si nový rituál před posilkou, vyzkoušejte nové suplementy. Přečtěte si články, přemýšlejte o nových doplňcích stravy, novém jídelníčku, změňte přílohy, bílkoviny. Nadchněte se pro novou změnu!

 
4 Motivační videa

Pusťte si motivační videa před cvičením. Borci vás namotivují a souhra videa a hudby také. V popisku pod videem najdete YouTube kanály, které odebírám.

 
5 Hudba

Nastahujte nové písničky nebo pokud máte domácí posilovny, pořiďte si nové bedny. Vžijte se do textu, užívejte si, bavte se!

Nezapomeňte napsat tipy na dobrou hudbu do komentářů!

 
6 Zkuste změnu!

Pozměňte plán cvičení, určete si nové krátkodobé cíle. Nedaří se vám nabírat? Zkuste silové cvičení. Nedaří se vám hubnout? Zkuste lehce ubrat jídlo. Přidejte intenzifikace, přehoďte tréninkové dny. Nadchněte se pro nové cíle a vyzkoušejte nové věci!

 
7 Nový trenér

Pořiďte si nového trenéra. Ne, toto není reklama. Mnohokrát se mi stalo, že jsem poradil kamarádům s jídelníčkem nebo tréninkem, a to samozřejmě zdarma. A víte co stalo? Nedokázali pokračovat, neměli výsledky, kašlali na to. Když už si za tento koníček platíte, máte automaticky v hlavě vsugerováno, že se máte snažit, budete dřít a budete chtít pro to něco udělat!

 
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ