01.červenec

Základní cviky na břicho

posted by Aleš Lamka
 

Pokud je vaším cílem hubnutí a vyrýsování břišních svalů a ještě stále věříte, že toho dosáhnete jejich cvičením, musím vás zklamat. Cvičení břicha pomůže zpevnit a posílit střed těla. Tuky pálit při tomto cvičení bohužel moc nebudete, protože je břicho celkem malý sval a neodebírá tolik energie, což je hlavní kritérium pro hubnutí.

 

Zkusím vám přiblížit 4 základní cviky na břicho, které byste měli zvládnout i doma a měly by stačit k sSONY DSClušnému posilnění této oblasti.

 

Lehsedy s nohami nahoře

Lehneme si na zem na záda a nohy dáme na lavičku nebo je opřeme o cokoliv, co budete mít k dispozici. Stehna by měla být o 90 stupňů vůči zemi. Náš hlavní cíl by vždy měl být smrštění a protáhnutí břišních svalů. Spousta lidí by na první pohled řekla, že jde o prostý posun brady ke kolenům a zpátky. Sice tento pohyb vykonáváme, ale musíme vynechat všechny okolní svaly a soustředit se, aby všechnu práci odváděly svaly břišní. Pomalým pohybem se snažíme ohnout ke kolenům, tam vydržet aspoň 0,5 sekundy a pomalým pohybem se vrátíme do základní polohy. U tohoto pohybu se zapojuje přednostně vršek břicha. Vždy bychom měli procvičit i boční břišní svalstvo. Uděláme to tak, že se vytočíme o pár stupňů do strany a pohyb následně stejně opakujeme. Nakonec se otočíme i na druhý bok a opět vykonáme stejný pohyb.

 

Kmitání nohami nad zemí

Lehneme si na zem na záda. Snažíme se nadlehčit hrudník o pár centimetrů do výšky, nohy také zvedneme o pár centimetrů nad zem. Nohy drží spodní část břišního svalstva, hrudník drží vrchní část břišního svalstva. Snažíme se, abychom leželi pouze na zadku. Nohami již jen začneme libovolně kmitat a snažíme se to vydržet co nejdéle. Vždy bychom měli procvičit i boční břišní svalstvo. Uděláme to tak, že se vytočíme o pár stupňů do strany a pohyb následně stejně opakujeme. Nakonec se otočíme i na druhý bok a opět vykonáme stejný pohyb.SONY DSC

 

Přítahy kolen

Zavěsíme se na hrazdu nebo o lokty na bradlech. Tělo se snažíme držet po celou dobu rovně, aby se nehýbalo dopředu ani dozadu. Pomalým pohybem začneme přitahovat kolena k hrudníku, následně pomalu spouštět do základní polohy. Soustředíme se, aby všechnu práci odvádělo břišní svalstvo a nic jiného. U tohoto pohybu se zapojuje přednostně spodek břicha. Vždy bychom měli procvičit i boční břišní svalstvo. Uděláme to tak, že se vytočíme o pár stupňů do strany a pohyb následně stejně opakujeme. Nakonec se vytočíme i na druhou stranu a opět vykonáme stejný pohyb.

 

Lehsedy s prohlými zády

Lehneme si na zem na záda. Nohy si zasuneme pod něco pevného, abychom se o ně mohli zapřít. Prohneme záda podobně, jako když se chystáme na benchpress, aby pod vzpřimovači byla mezera. Tuto mezeru si budeme hlídat po celou dobu pohybu. Následně se již jen pomalým obloukem snažíme přitáhnout ke kolenům, zmáčknout břišní svalstvo a pomalým obloukem se vrátit do původní pozice. Soustředíme se, aby všechnu práci vykonávalo břišní svalstvo. U tohoto pohybu se zapojuje spodek i vršek břicha. Vždy bychom měli procvičit i boční břišní svalstvo. Uděláme to tak, že se vytočíme o pár stupňů do strany a pohyb následně stejně opakujeme. Nakonec se otočíme i na druhý bok a opět vykonáme stejný pohyb.

 

Zde se můžete podívat na videoukázku

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ