24.září

ÚPRAVA PORCÍ V JÍDELNÍČKU

posted by Aleš Lamka
V našem jídelníčku, který jsme sestavili je důležité, aby seděly makro-živiny a celkový příjem energie (máte to napsané v názvu vašeho jídelníčku). To je pro naše výsledky hlavní.
Pokud tedy chcete dělat nějaké drobné úpravy v porcích nebo zařadit nějaké jiné, než předepsané kombinace. Někam něco přidat a někde něco ubrat, tak je nutné, abychom vše upravili, aby to sedělo.  

Správný příjem kvalitních bílkovin (přibližně)
Bílkoviny se snažíme rozložit do 5-6ti jídle za den, protože to je ideální pro konstantní příjem aminokyselin pro zvýšenou proteosyntézu. Dodržujte tedy dané porce aspoň +- 5-10g bílkovin na porci a volte kvalitní zdroj s kompletním aminokyselinovým spektrem.

Sacharidy a tuky se mohou lišit. Celkový příjem energie za den "KCAL" musí sedět.

Sacharidy a tuky jsou zdroj energie. Věřím aspoň v minimální příjem obou dvou. Každý ale pak již může být jiný a bude reagovat buď lépe na větší příjem sacharidů a nebo větší příjem tuků. Proto dávám v jídelníčku hodně variant na výběr. Je třeba to zkoušet a poznat, po čem se cítíte dobře.  Součet KCAL z těchto živin ale musí sedět a to přednostně ovlivní naše výsledky. Nakonec už je to pak vlastně jen matematika.  Množství tedy můžete upravit podle sebe, ale soustřeďte se na celkové dodržení kcal podle vaší dané porce.  Samozřejmě je třeba volit kvalitní potraviny. Přednostně pomalé kvalitní sacharidy (nikoliv sladkosti a podobné rychlé cukry). Bílkoviny s kompletním aminokyselinovým spektrem (ryby, maso, vejce, sýry, protein)

ZDE mám video, ve kterém popisuji práci s kalorickými tabulkami.
KOMENTÁŘE
R
Roman | 04. 06. 2020

Ahoj Honzo, napřed se nauč gramatiku.

ODPOVĚDĚT
J
Jan Bauer | 04. 01. 2020

Aleši pomohl bis my zesílit svalovou hmotu a mislim si že posilují špatně a chtěl bych se líbit my holce rád Bich stebou spolupracoval

ODPOVĚDĚT
J
Jakub Sogel | 20. 12. 2017

Ahoj Aleší je to super. A Děkuju za rady. V posledním odstavci máš chybu místo práci máš párci. :D

ODPOVĚDĚT
NAPSAT KOMENTÁŘ