19.květen

Jak správně používat Arm blaster

posted by Aleš Lamka
Arm Blaster zajišťuje stabilní pozici rukou a tím nám umožňuje plné soustředění na práci bicepsů.

 Po opření paží (tricepsů, těsně nad lokty) se naše mysl může automaticky přestat starat o spoustu detailů, které nás mohou při snaze o perfektní, či technicky správné provedení rozrušovat. Tím pádem nám je umožněno plné soustředění jak na celý excentrický a negativní pohyb, tak samozřejmě i na správné protažení a smrštění bicepsů. Po zvolení správné váhy je to již vše, co je pro budování větších bicepsů potřeba.

 

Správné provedení

Množství závaží volíme střední, abychom se mohli soustředit na pohyb za pomocí bicepsů a zbytečně nemuseli zapojovat záda.

 1) Uchopíme obouruční rovnou či EZ tyč. Začínáme ve spodní pozici, kterou můžete vidět na obrázku níže vlevo. Ruce by neměly být zcela propnuté, protože by přestal působit nápor na bicepsy. Činka by vlastně jen visela dolů a drželi bychom ji za pomocí ramen. Nadechneme se a začneme tyč kontrolovaně, střední rychlostí excentricky zvedat. Díky Arm Blasteru nemají naše lokty možnost cestovat dozadu nebo do stran a my se po celou dobu soustředíme pouze na práci bicepsů. Přibližně od poloviny pohybu začneme pomalu vydechovat.

SONY DSC

2) Horní pozice není tam, kam až dokážeme naše ruce ohnout. Horní pozice je přibližně stejná, jako je na obrázku výše vpravo. I v horní pozici musí stále na činku působit zátěž. Náš biceps musí být po celou dobu pod náporem. Po dosažení této horní pozice biceps pořádně zatneme, jako kdybychom pózovali dvojitý biceps před zrcadlem. Měli bychom již mít plně vydechnuto a začínáme se soustředit na pohyb tyče dolů do začáteční pozice a nadechovat se.

3) Zde máme na výběr ze dvou variant. Jedné lehčí a druhé samozřejmě těžší.

Pokud zvolíme tu lehčí, náš úkol je pouze s nádechem dojet do počáteční spodní pozice a celý zdvih od začátku stejně opakovat.

Pokud zvolíme ale těžší variantu, náš úkol bude náročnější. Budeme se plně soustředit i na negativní, spouštěcí fázi. Z horní pozice začneme pomalu a kontrolovaně činku spouštět až do spodní pozice. Zde Arm Blaster opět exceluje, protože se s jeho pomocí nemusíme soustředit na nežádoucí pohyby loktů a můžeme myslet pouze na biceps. Sami po vyzkoušení zjistíte nebo již možná víte, že na první pohled se to těžké nezdá, ale opravdu je.

SONY DSC

 

Pro názornější ukázku jsem připravil i video, které vám představí celý proces postupně.

 

Samozřejmě jdou bicepsy dobře procvičit i bez jeho použití. Pokud jste ale jedinec jako já, čili ten, který má problémy s budováním bicepsů, nemá dostatečně vybavenou posilovnu nebo je jen zvědavý a rád vyzkouší nové způsoby, jak prvotřídně zničit svůj biceps, vřele vám ho doporučuji vyzkoušet. Já sám jsem s Arm Blasterem po vlastních zkušenostech velmi spokojený.

Odkaz pro objednání Arm Blasteru na FitnessDK.cz: KLIKNĚTE ZDE

Autor článku: Aleš Lamka

 
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ