08.listopad

Jak efektivně zkrátit dobu tréninku

posted by Aleš Lamka
 

V dnešním článku a videu si vysvětlíme a názorně ukážeme, jak efektivně zkrátit dobu v posilovně. To především v případě, že nastane situace, kdy nemáte dost času na trénink nebo naopak trávíte v posilovně až příliš času.

 

Bod 1   ZKRAŤTE PAUZY

To platí především pokud nechcete cvičit silově. Jelikož u silových tréninků naopak potřebujete držet delší pauzy k doplnění energie mezi sériemi. Pokud chcete mít intenzivní trénink, kde budete pálit kalorie, podporovat růst svalů, zaměstnávat srdce a svaly, stačí vám dodržovat krátké pauzy. Zkuste dodržovat pauzy na 45 sekund. Trénink vám nezabere tolik času a navíc může být i kvalitnější!

 

Bod 2   SOUSTŘEĎTE SE NA VÝKON

Nyní jste v posilovně. Během pauzy přemýšlejte o další sérii, při cvičení přemýšlejte o svalech. O ostatních povinnostech přemýšlejte před/po cvičení.

Teď cvičíte, je to čas pro vás!

 

Bod 3   NECHTE MOBIL DOMA

Je to těžká závislost, ale vydržte to! Žádný Facebook, Instagram, Messenger, Twitter ani e-mail! Mobil nechte doma, v kapse nebo jen tak na stole. Soustřeďte se na svůj výkon!

social-buster

 

Bod 4   INTENZIFIKAČNÍ TECHNIKY

Zařazujte intenzifikační techniky jako jsou například gigantické série, dropsety a supersérie.

 

Po zařazení těchto bodů trénink nejenže zrychlíte, ale i zefektivníte a budete možná ještě vyčerpanější. Zároveň to pro vaše tělo bude nový šok a výsledky budete cítit ve svalech již druhý den!

 

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ