06.duben

RYCHLÝ TRIK NA ZRYCHLENÍ REGENERACE STEHEN

posted by Aleš Lamka

Uvolnění cvičené partie po cvičení sice nevypadá jako nijak extra zajímavá a významná činnost, které bychom měli věnovat extra čas navíc. Dlouho jsme to také podceňoval. Poslední dobou tomu věnuji ale velkou pozornost, protože po velmi náročném tréninku a správném postupu uvolnění můžete velmi kvalitně urychlit regeneraci dané svalové partie a zmírnit svalovou bolest. To nám pomůže méně trpět v následujících několika dnech a hlavně – dokázat se uzdravit včas na další trénink a tím se postupně zlepšit a dodržet potřebnou frekvenci a náročnost cvičení.

 

Máme spoustu možností, postupně bychom je mohli projet a ukázat si různé fígle. Zde na youtube nebývá ale nějak velká sledovanost tohoto druhu videí, což je obrovská škoda, protože je to velmi důležitá součást vašeho plánu. Proto si všechny největší fígle a kompletní přehled všech těchto cviků schovávám na VIP web a webináře v praxi, Chci budoucím členům dát maximálně kvalitní a důležité informace a budu se snažit donutit je i tímto stylem mít výsledky.

 

Foam rolling – můžeme využít pár pohybů, které rozhodně mohou stačit a budou účinné (Ukázka ve videu)

Dneska si ukážeme pár dalších speciálních flintiček, které jen tak neuvidíte!

 

Zatížení svalu těžkým předmětem

Velmi těžký předmět – 20-40kg umístíme na náš stehenní sval.

Zatneme na bolavých místech s nádechem na pár sekund a s dlouhým výdechem sval uvolňujeme a nechávám činku proklouznout hlouběji.

Opakujeme na bolavých místech hned několikrát.

Sval to postupem času vzdá, uvolní se a tím zaručíte lepší prokrvení, dodávku živin a regeneraci. (Ukázka ve videu)

 

Vnější strana stehna

Foam roller umístíme pod nohu, posadit se na něj do křížového posedu, budeme zlepšovat interní i externí rotaci nohou a tím zlepšíme jako bonus mobilitu našich kyčlí

Na vršek nohy si dát těžší medicinbal a nebo činku a zatížit bolavé místo, případně se do něj ještě předklonit. Najít místa, které bolí, jen lehce se sunout do stran.

Správně do bolavých míst dýcháme, zatínáme a uvolňujeme, dokud sval nepovolí (Ukázka ve videu)

 

Uvolnění

Lehneme si na záda, nohy opřeme o zeď. Tím uvolníme oblast našich kyčlí a zlepšíme usazení stehenní kosti v kyčelní jamce. Nohy můžeme pomocí našich rukou vyklepat a tím závěrečně uvolnit.
KOMENTÁŘE
D
Dominik Ondič | 05. 04. 2018

Ahoj Aleši, Jak dlouho (na partii) se protahuješ masážním válcem?

ODPOVĚDĚT
NAPSAT KOMENTÁŘ