17.říjen

JAK ZAČÍT SOUTĚŽIT, SVALOVÁ BOLEST, CARDIO PO RÁNU | QNA 97

posted by Aleš Lamka

Matěj

Ahoj Aleši, mohl bys mi poradit, jak začít soutěžit, případně na kterých soutěžích, je mi 16 let, cvičím rok a půl. Předem děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

 

http://skfcr.cz/

http://www.skfcr.cz/kalendar

http://www.skfcr.cz/index.php?clanek=1444

 

Tomáš
Ahoj Aleši. prosím poraď ako čo najviac ochrániť svalovú hmotu keď človek robí kardio ráno. Ano viem že idealne by bolo sa najesť a ísť behať až 2 hodiny potom, ale bohužial musím chodiť do práce :D Teraz to robím tak že si dám 5:30 protein, 6:00 BCAA a 6:20 som vonku a bežím cca 40minut (8km). môže byť alebo si mam dať iba BCAA a protein až po behu?

 

http://aleslamka.cz/4-klasicke-treninkove-myty-fakta-nebo-fikce/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4242477/

 

Martin

Nazdar Aleš :)!!!!
Cvičím asi 3 roky ale posledný rok som sa začal zaujímať aj o stravu a prvý krát som to vyrýsoval. Teraz som momentálne v objeme a cvičím každý deň (stále nejakú inú svalovú partiu). Po každom tréningu dávam 15 min. beh. A chcel by som sa spýtať že či sa mi nemôže prihodiť pretrénovanie. Už to tak robím 12 týždňov a cítim sa dobre. Ďakujem za prípadadnu odpoveď a nech to rastie!!! :)
PS: Sorry za Slovenčinu. :)

https://www.youtube.com/watch?v=IucmqVJSeT0

https://en.wikipedia.org/wiki/Overtraining

https://www.youtube.com/watch?v=ZXNF-ZgOc5I

 

Matěj

Zdar Aleši, chtěl jsem se zeptat co děláš proti kyselině mléčné nebo jestli se proti ní dá vůbec něco dělat? Vylučuje se mi asi jenom do stehen a lýtek, protože ve vrchní části těla po tréninku cítím „pnutí“ když se protahuju, ale není to jak u nohou, že nemůžu chodit. Ať to roste!

https://www.youtube.com/watch?v=RlRMFIGnAhE


Zde přikládám video na youtube
Přeji příjemnou podívanou.

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ