26.duben

JAK NENABRAT KUPU ŠPEKŮ PO DIETĚ DÍKY JOJO EFEKTU | Díl 2

posted by Aleš Lamka

Diety máte už plné zuby! Trpěli jste již dostatečnou dobu! Už nemáte chuť ani energii pokračovat dál v hubnutí. Nebo máte již prostě hotovo, dostali jste se na úroveň, jak ou jste chtěli.

Přichází na řadu další fáze a to je udržení formy nebo větší prostor pro budování svalové hmoty.

 Spousta lidí díky špatné dietě, nervům v háji a obrovskému hladu chce okamžitě v poslední den diety skočit do pizzerie a dát si minimálně 3 kousky pizzy a zapít to nějakou zmrzlinou. Je přeci konec a jde se do pořádného objemu, hlava nehlava.

Tento postup vyloženě nesnáším a je to nejhorší věc, kterou byste mohli udělat. Napsalo mi to několik klientů, kteří chtěli pomoci, když mi popisovali své předchozí plány a výsledky. Vždy mě ´plně vytočí ta vidina ztraceného času.

 

Proveďte tento přechod z diety správně a s rozumem, abychom nehodili do háje všechny ty měsíce, které jste makali a trpěli, abyste dosáhli formy, ketou jste si přáli.

 

Proč takto nepostupovat?

1 – příliš rychle změny v tělesné hmotě vedou k rozhození hormonů, k výkyvům nálad, zavodnění, problémům s trávením. To není ideální prostředí pro svalový růst.

2 – Pokud vynecháte veškeré cardio a pohyb, který jste dělali a zároveň do sebe začnete rvát hrozně moc jídla najednou, vyhladovělé tělo bude přemíru energie ukládat bez jakýkoliv problémů do tukových zásob.

 

Jak postupovat?

1 - Neměňte úplně všechno a razantně ze dne na den!!!

a)Dejte si nějaké jedno rozumné jídlo v konečný den na které máte chuť. Pizza, kebab, steak, těstoviny zalité omáčkou – cokoliv rozumného, co vás zaplácne, na čem si pochutnáte. Nevynechávejte zeleninu. Doporučuji vyhnout se sladkostem. Toho dokážete do sebe narvat spousty, než začnete být plní. Jedno jídlo tělo určitě přežije, doplníte glykogenové zásoby, které chyběly a maximálně natáhnete trochu vody.

b)Druhý den se vraťte k dietě a přidávejte jídlo postupně o 50-100 kcal každých pár dní, abyste zbytečně nepřetěžovali tělo a dali mu čas na přizpůsobení nového režimu. Nebudete mít výkyvy nálad, nebudete mít problémy s trávením a bude vám každý den líp a líp. Díky tomu se dokážete ovládat a zastavit včas, když poznáte, že vaše tělo začne ukládat i tuk.

c)Pokud jste dělali půl hodiny cardia denně, ubírejte postupně po pár minutách každý den, až do úrovně, kde cardio chcete nechat. Dejte si na to přibližně dva až tři týdny. Tím udržíte potřebu energie na rozumné úrovni, budete se stále udržovat v dobré fyzické kondici. Postupně budete mít víc a víc energie na trénink.

 Pokud tohle vše klapne, tak se budete cítit dobře, silní a připravení na trénink. Dodáte tělu energii, jak potřebuje a zbytečně nebudete nic extra ukládat do tuku.

d)Po 4-7 dnech v tomto režimu doporučuji dát deload na pár dní, abyste dali tělu oddych i po nervové stránce. Uklidníte se, dáte tělu čas na svalovou regeneraci, doplnění zbývajícího glykogenu. Článek přikládám ZDE

e)Začněte další fázi tréninku na rozumně snížené úrovni volume i intenzitiy. S přibývajícím příjmem energie a díky menšímu vyčerpání z cardia se otevřely dveře pro tvrdší trénink a nový svalový růst.

 O tom ale již příště!


Video přikládám ZDE 

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ