02.leden

CHCI ZHUBNOUT RYCHLE !!

posted by Aleš Lamka

Máme tu nový rok, čas předsevzetí a tím pádem spoustu nových lidí s cílem začít cvičit, nabírat a nebo hubnout. Pozor! Neudělejte hned na začátku velké chyby.

Dnešní téma je dle mého názoru celkem běžné, protože ho slyším velmi často. Sám bych byl opravdu velmi rád, kdyby nejlepší možná cesta jak zhubnout byla rychlá, efektivní a bez problému. Jednoduše bych byl neustále ve formě, jednoduše bych poradil každému klientovi během pár týdnů jak se dostat do formy. Všechno by bylo krásně a efektivně vyřešené lusknutím prstu a všichni bychom byli spokojení.

 

Když se člověk rozhodne zhubnout, dívá se často na to, jak to udělat, aby to měl rychle za sebou.

S tím přijde mnoho chyb, které vyústí v selhání a nedokončení celého plánu. Představíme si ty hlavní

 

  • Hned od začátku nastavíte kalorický příjem tak nízko, že váš metabolismus bude pomalu ale jistě myslet jen na to, jak se zpomalit, zastavit hubnutí, utlumit energetický výdej, snížit náladu a přizpůsobit se na tento malý příjem energie, aby přežilo. Nebude to samozřejmě hned první den. Bude to trvat pár týdnů, ale vy bohužel většinou nestihnete dotáhnout formu tak daleko, abyste byli spokojení, během pár týdnů.

  • Díky nízko nastavenému příjmu nemáte jak upravovat a dál snižovat celkový příjem kalorií podle výsledků. Vždy byste měli sledovat a měřit formu. Měli byste kontrolovat, aby se hubnutí pohybovalo nějakým tempem a tím víte, že dieta funguje. Pokud se výsledky zastaví, měl byste a nebo váš kouč udělat něco, aby dieta opět dál fungovala. Můžete přidat cardio, můžete ubrat jídlo. Cardio přidávat do nekonečna nejde a pokud jsou kalorie opravdu nízko, ubírat bohužel také již moc nepůjde. Vy se zastavíte na místě a nebudete moci nic dělat.

  • Nebudete dostatečně tvrdě cvičit a myslíte si, že holá dieta nebo trocha pohybu bude bohatě stačit.Díky náročnému a tvrdému tréninku stimulujete tělo kompletně jiným stylem. Zvyšujete hladiny hormonů, které pomáhají metabolismu a tím pádem budete rychleji spalovat tuk. Tělo má po náročném tréninku zvýšenou spotřebu kyslíku a tím pádem budete pálit další kalorie navíc až 48 hodin po cvičení, i když budete sedět doma na kanapi. Díky náročnému tréninku budete tělo nutit budovat svalovou hmotu a být silnější, aby se připravilo na další výkon a zvládlo ho lépe. Tím pádem budou další tréninky ještě náročnější a vy se budete jedině zlepšovat což je přesný opak toho, o čem jsme mluvili úplně na začátku. Další věcí, která se zlepší, je citlivost na inzulín. Budete efektivněji využívat živiny, transformovat je do svalů na další výkon a nikoliv je přednostně ukládat do tukových na později.

 

Pokud začnete jíst a cvičit dobře, budete se jedině zlepšovat. Budete růst, budete sílit, budete se cítit dobře a váš metabolismus bude rychlejší. Vy budete moci hodně jíst, budete mít dobrou náladu, budete zdraví a budete mít prostor na případné úpravy, pokud se tělo rozhodne stávkovat a něco náhodou nepůjde podle plánu.

Nepodceňujte to! Dejte si čas, hubněte pomalu a pořádně makejte!

 

Video přikládám zde:KOMENTÁŘE
M
Milan Fryč | 26. 08. 2020

Dobrý den, je mi 11 let vážím 54 kg a chtěl bych zhubnout bylo by možné s tím něco udělat.

ODPOVĚDĚT
S
Samir Reggad | 25. 03. 2020

Dobrý den potřeboval bych vyrísovat svaly mám 95 kg a nemám činky defakto nic jenom bych potřeboval shubnout s domácím cvičením {mám boxovaci pytel} jinak děkuji za odpověd

ODPOVĚDĚT
M
Mcihael Samuel | 30. 01. 2018

Zdravím Aleši. Potřebuji zhubnout 55kg. Ale mám problém jak vyřešit dost jídla když mam 3.000kč na měsic na jídlo. chci to řešit jen vejce odtučněný tvarohy ,rýže ,brambory,celozrnné těstoviny.Nějaké kuřecí maso sem tam. Myslíš že to bude mít smysl a efekt nebo je to s tím jídlem špatný. Když to zdravé jídlo je tak drahé. No já dávám 12.000 na hypotéku. :(

ODPOVĚDĚT
E
Erik Rozsíval | 07. 01. 2018

Za jak dlouho po tom co se najím bych měl začít cvičit? Děkuji za odpověď

ODPOVĚDĚT
F
Fanda Svatý | 11. 04. 2018

za 1,5 - 2 hodiny :-)

ODPOVĚDĚT
P
Patrik Zeman | 04. 01. 2018

Ahoj Aleši mam problém cvíčím už asi rok a půl za ten rok jsem zhubl 10 kilo a tet cvíčim ještě více než dřive a vůbec nejdu z váhou dolů a to dodržuju jídelníček a taky chodím každý den na kardio . Prosimtě neporadil bys mi co bych měl udělat . Dík za odpověĎ

ODPOVĚDĚT
NAPSAT KOMENTÁŘ