07.duben

6 TIPŮ PRO LEPŠÍ PROCÍTĚNÍ A RŮST HRUDNÍKU

posted by Aleš Lamka

Držení těla

To bude jedna z nejdůležitějších věcí, která vám bude bránit a nebo vám naopak pomůže v perfektní zapojení hrudníku a tím pádem mnohem lepšímu procítění.

Pokud budeme mít předsazený ramena – budou vepředu a budou přebírat práci hrudníku. Budeme je zároveň zbytečně přetěžovat a mohou působit problémy

Musíme tedy hrudník protahovat společně s křídly a posilovat kompletně vršek zad, aby naše držení těla bylo kompletně lepší.

 

Sesazení ramen, scvaknutí lopatek a vyšpulení hrudníku

Věc, na kterou musíme myslet a souvisí s předchozím bodem. Musím toto pevnou základnu a pozici udržet i když tělo nebude chtít. Musíte bojovat, překonat to. Tím pádem budou ramena vzadu a většinu práce přebere váš hrudník přesně tak, jak chceme

 

Vynechte silové cviky a těžká opakování

Ne že by tyto věci byly špatné. Pokud vám ale jde o procítění a kontrakci, moc vám 1 těžké opakování s maximální vahou na benchpress nepomůže.

U benchpressu přijde větší procítění a propumpování na řadu leda, pokud zvýšíme počet opakování na 8 a více.

U bnechpressu konkrétně bude díky pevné pozici našich rukou velmi těžké procítit hrudník. Tento cvik není nejvhodnější. Tlaky s jednoručkami, kladky, rozpažky budou mnohem lehčí procítit, díky lepšímu směru tlačení což je více ke středu hrudníku.

 

Zpomalte pohyb

Pomalý pohyb, u kterého se budete soustředit na všechny předchozí body a budete si představovat protažení a smršťování hrudníku vám postupně umožní lepší propojení svalů s myslí. Lépe je zapojíte, využijete a tím do nich budete efektnější hnát krev a tím pádem, je budete lépe cítit.

 

Držte se směru svalových vláken

Prsní svalstvo se skládá ze dvou komplexnějších oblastí. Velký sval prsní, malý sval prsní a ještě k tomu, každý má na malinko jiném místě jiným směrem svalové úpony. Držte se jejich směru. Kam jsou oni, tím směrem musí jít ruka pro optimální zapojení a procvičení dané oblasti.

 

Dejte tomu čas

Mistr tesař z nebe nespadl. Nikdy nic nezvládnete první trénink perfektně. Zkoušejte různé varianty cviků, které vám budou sedět. Zkoušejte různé úhly laviček, různí váhy. Trénujte soustředění pomalým pohybem. Trénujte, trénujte, trénujte. Někomu půjdou některé partie zapojit lépe, někomu hůře – vždy se ale budete zlepšovat, pokud tomu dáte čas a snahu.



Video přikládám ZDE

KOMENTÁŘE
D
Dominik | 14. 04. 2018

Ahoj aleš. Ja moc tomu kroku číslo 5 nechápem že sa mám držať smerom svlavoých vlákien.

ODPOVĚDĚT
NAPSAT KOMENTÁŘ