18.únor

Hovězí versus Kuřecí maso

posted by Aleš Lamka

HOVĚZÍ vs KUŘECÍ MASO

Živočišné bílkoviny jsou obecně považovány za nejlepší zdroj aminokyselin, protože obsahují kompletní aminokyselinové spektrum a je dobře využitelné. To platí jak o hovězím, tak o kuřecím.

Kuřecí maso (prsa v tomto případě) neobsahuje moc tuků, kdežto hovězí masa (zase záleží na části) již tuky obsahují. To malinko zpomaluje dobu vstřebání, ale zároveň přináší další benefity, kterých bychom se neměli bát.

Nasycené tuky z živočišných produktů nejsou nezdravé. Nějaký ten cholesterol potřebujeme pro optimální budování svalové hmoty. Tuky pomáhají vstřebávat vitamíny a (A,D,E,K). Jsou dobrý zdroj energie pro lidi, co potřebují větší přísun. Dokáží zasytit, ovlivňují spoustu funkcí v těle jako je například citlivost na inzulín, tlak krve, testosteron. Zpevňuje kosti, imunitu. I mozek má rád nějakou tu dávku tuku ke své práci i pro pocit zasycení. Nasycené tuky chrání játra, například proti toxinům z alkoholu. Maso z travou krmených krav má pak i velmi dobrý obsah omega3 mastných kyselin

Hovězí maso obsahuje železo, Zinek, Sodík, Draslík, Hořčík ,Vápník, Vit B a A

Kuřecí maso obsahuje fosfor, draslík, hořčík, vápník, železo, B3, B5, B6

 

Oba dva druhy masa jsou dobré, hodí se vždy v jiných situacích. Nutričně „hodnotnější“ je maso hovězí

 

PS: Věděli jste, že v Polsku pravděpodobně díky jejich podmínkám pro kontrolu kvality (které jsou u nich o kousek vyšší, než v ostatních zemích) dostanete kvalitnější potraviny, než-li dovezené potraviny z Polska k nám.


Mrkněte se na komentáře u příspěvku na instagramu

https://www.instagram.com/p/B5zfCahgljP/

KOMENTÁŘE
D
Dominik Kokles | 18. 02. 2020

Pěkný článek a musím potvrdit, že Poláci mají masné výrobky mnohem kvalitnější, než Češi, řekl bych, srovnatelné s Německem, ovšem za východní ceny :) Bydlíme blízko hranic, takže jezdíme pravidelně, a české párky, klobásy, saláty a spoustu dalších věcí už prostě jíst nechci. Nekvalitna pl potravin je mýtus stvořený kvůli Čechům, kteří sem nekvalitní potraviny dovážejí a lidem, kteří je dovolí prodávat ;)

ODPOVĚDĚT
NAPSAT KOMENTÁŘ