23.listopad

DELOAD A INTENZIFIKAČNÍ TECHNIKY

posted by Aleš Lamka

Deload, intenzifikační techniky a svalové přetížen pro pořádný svalový růst!


Podobným postupem u sebe i u mých klientů zaručuji progresivní přetížení a zároveň hlídám možnost přetrénování. Můžete trénovat tak tvrdě, jak zvládne regenerovat. Málo tréninku je špatně, ale i hodně tréninku je špatně. Pozor na to, vše musí mít smysl a nějakou logiku. Přijít na trénink, cvičit na co máš chuť a vždy se bezhlavě zničit po pár týdnech nikam nepovede. Leda zpátky na začátek.

Mějte vždy v hlavě nějaký přesný postup, kterým zaručíte postupné přetížení.
Ideální postup je každotýdenní postupné přidávání intenzifikačních technik jako jsou shazovací série, vynucené série, negativní opakování či super-série.
Díky tomu přesně víte, jak moc budete muset máknout. Nebudete se flákat, ani to nebudete přehánět.Ani intenzifikace nemůžeme přidávat do nekonečna, proto je ideální zařadit i občasný deload týden. To je lehčí týden, kdy se vyhnete těžším vahám a cvikům do selhání. Dáte nervové soustavě odpočinek a čas na regeneraci.

Po deloadu opět přijde nová několikatýdenní smyčka přidávání. Tímto opakujícím postupem nikdy nestojíte na místě a jdete dopředu. Jít dopředu je potřeba. Svaly musí být postupně času nuceny k lepším výkonům, jedině tak budou růst a budou silnější!

Názory na dané téma si můžete přečíst zde:
https://www.instagram.com/p/B4b5XZXge4d/


KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ