17.říjen

Avokádo plné zdravých tuků a vitamínů!

posted by Aleš Lamka
Avokádo je ovoce plné zdravých tuků a vitamínů! Představíme si i nutriční hodnoty, vitamíny a minerály, které avokádo obsahuje.

AVOKÁDO

Avokádo je ovoce plné vitamínů, minerálů a zdravých tuků. Tuky jsou mononenasycené, což se považuje za ten nejzdravější druhy tuku pro naše tělo. Obsahuje dobrou dávku vlákniny. Pomáhají zlepšovat zdraví našeho srdce, snižovat cholesterol. Pomáhá čistit střeva, zlepšuje citlivost na inzulín a pomáhá imunitě. Snižuje rizika rakoviny a pomáhá proti artritidě. Tuková část pomáhá vstřebání některých vitamínů. Obsahuje spoustu antioxidantů. Například i lutein a zeaxanthin, což je dobré pro naše oči (to bych toho tedy asi měl jíst kila, že :) )

Doporučuji sem tam přidat trochu avokáda ke svým jídlům, protože chutná velmi dobře, oživí talíř, obsahuje velmi zdravé tuky a pomáhá spoustě funkcím našeho těla. Parádně se hodí do diety. Ne třeba jako tatarka a všechny možné různé omáčky obsahující polynenasycené a zpracované rostlinné oleje, které jsou pro naše tělo škodlivé.

 


► Nutriční hodnoty v Avokádu

Bílkoviny 2g

Sacharidy 8,5g

Tuky 14,65g

Vláknina 6,7g

Energie 160kcal

Draslík 485mg (bomba)

Hořčík 29mg

Sodík 7mg

Vápník 12mg

Železo 0,55mg

Forsfor 52mg

Zinek 0,64

Choline 14,2mg

VitK 21 µg

VitE 2.07mg

VitC 10mg

VitB9 81µg

B1,B2,B6 0,065-0,25mg

B3 1,73mg

B5 1,38mg


Názory lidí a případnou diskuzi najdete i na mém instagramovém příspěvku
https://www.instagram.com/p/B3YyEMqIA2ZMůžete se podívat na kompletní video, kde mluvím o nejlepších potravinách do diety

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ