04.leden

5 tipů jak ZHUBNOUT na NOVÝ ROK

posted by Aleš Lamka

5 rychlých tipů JAK ZHUBNOUT NA NOVÝ ROK


1 – Začátky jsou těžké. Sám dle vlastních zkušeností vím, že jsem na startu promarnil pár let tím, že jsem si nenechal poradit, dělal věci bez hlavy, bez přemýšlení. Neměl jsem vůbec správný postup a nic moc jsem se nepohnul, trochu jsem zesílil, ale nic většího se nastalo, kromě toho, že mě bolela ramena z přehnaného benchování a podobně. Dál jsem chlastal, dál jsem žral hambáče s tatarkou a věřil, že jde o prd, že to bude fungovat. Že budu asi jediný na světě a budu mít tatarkové svaly s vínkem. Nedělejte podobný blbiny. Jsem rád, že jste udělali první krok správně, koukáte na tohle video a tím vás vítám na tomto kanálu, který je celý o fitness, o motivaci makat, nevzdávat to a jet naplno, dosáhnout svých cílů. Zároveň je o tom i má práce, tam využívám všechny své zkušenosti, které jsem za posledních 10 let v oboru nasbíral a snažím se lidem jako online trenér poradit, jak co nejlépe začít. Neztrácet čas, nedělat hlouposti, nevyhazovat peníze za nesmysly a nevzdat to, protože žádné výsledky neuvidí.

 

2 – Najdi motivaci! Silnou motivaci, která tě donutí jít přes všechny překážky, přes všechny problémy, přes všechny nechutě, výmluvy, pocity lenosti i bolavý a slabý dny. Tyhle věci tu budou, vždycky tady jsou a jediný problém je vydržet to. K tomu potřebujete dávku motivace. Doporučuju pořádně mrknout do zrcadla, představit si to, co chcete a vždycky, když se začnete ztrácet, tak se vraťte, vzpomeňte si, o co vám šlo na prvním místě. Nebuďte ten člověk, co začne a za týden to vzdá, protože ho začaly bolet svaly anebo měl chuť na to klasický trapný užírání hovadin u televize. Vzchopte se, udržujte se v plný ráži a dokažte sami sobě, že na to máte!!!

 

3 – Neztrácejte čas hledáním zázraků – neexistuje nejlepší trénink a nejlepší dieta. Teda samozřejmě kromě mých plánů že jo, ty jsou samozřejmě nejlepší. Ale i tak, vždycky to bude dřina, nic nebude hned. Vše bude těžší a těžší, jakmile se budete blížit svému cíli. Najděte si tréninkový i jídelní plán takový, který dokážete vydržet, dokážete se v něm postupně zlepšovat a který zvládnete držet dlouhý čas. Není to sprint, je to maraton a ti co vydrží déle, i když jim to jde pomaleji, ti to někam dotáhnou a zvítězí. Jezte a cvičte rozumně, bez zbytečných kravin, hovadin a nesmyslů.

 

4 – Nekomplikujte si to – na začátku je jedno, které kardio je lepší, jaký musíte mít tep, jestli potrvá 20 nebo 25,5 minuty, jestli poběžíš dopředu nebo dozadu. Je jedno jestli na dřepy dáte 5 sérií se 60 nebo 75 sekundami. Je jedno, jestli dáš 8 nebo 12 opakovaní. Je jedno, jestli na začátku zvolíte kuře, vajíčka, hovězí, nebo rybu. Je to jedno. Mějte příjem jídla pod kontrolou jakýmkoliv stylem, mějte dostatek kvalitních bílkovin, tuků i sacharidů a hlídejte si výsledky. Rozumně cvičte. Ani málo, ani hodně. Zlepšujte výkony, naučte se správně zapojit svaly. Hýbejte se, dělejte kardio, choďte, buďte aktivní. Pořádně spinkejte. Nekomplikujte věci, které nejsou třeba komplikovat.

 

5 – Zůstaň zdravý a nekopíruj ostatní. Občas je to těžký, ale většinou nemůžete cvičit jako vaše oblíbená postava na internetu. Nemůžete jíst stejně jako vaše oblíbená postava na internetu. Vy jste vy! Vy se musíte postupně všechno naučit, poznat tělo a přemýšlet. Nekopírujte zbytečně cizí věci, soustřeďte se na sebe. Nedostaňte se do zdravotních problémů ani z jídla, ani z tréninku. Nad vším přemýšlejte, vycházejte ze svých pocitů, naučte se rozumět svému tělu a starat se o něj. To, že se zraníte anebo něco přeženete a budete nemocní, vás nikam neposune, ba naopak. Začne vás to štvát, přestanete si věřit a vzdáte to. Všechno berte v klidu, postupně, dejte tomu čas a poznejte svoje tělo. Buďte zdraví a v pohodě!

Video přikládám zde: KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ