26.říjen

8 lží v časopisech pro ženy

posted by Aleš Lamka
 

Dámské časopisy jsou známé svými senzačními titulky. Naučte se, v čem lžou v oblasti fitness.

 

"Trik, jak zlepšit trénink právě teď!"

 

"Tajemství okamžitě plochého bříška!"

 

Čtenáři těchto časopisů mají dobrý důvod je číst. Slibují totiž odpovědi na nejnaléhavější problémy, se kterými se potýkáme.

Dámské časopisy jsou notoricky známé poutavými nadpisy a atraktivními způsoby, jak řešit strasti. Pojďme si vyjasnit pár věcí o tom, jak průměrný ženský časopis překrucuje pravdu o fitness, zdraví, správné životosprávě, aby to hezky sedělo do jejich marketingového plánu.

 

Ačkoliv nalezneme i pár pravdivých informací, zůstávají i lži, které potřebují vyjasnit.

 

1 CVIČTE S LEHKÝMI VÁHAMI

"Budeš moc velká a svalnatá!" nebo "Nechceš vypadat jako chlap, ne?" Nesmysl.

Sval je sval. Ať už jde o ženy nebo o muže, je to svalová tkáň. Rozdíl? Ženy mají jen desetinu testosteronu co muži, takže vybudovat mužné svaly je obtížné.

Faktem je, že ženy mají zvedat a měly by zvednout i těžké váhy. To je jediný způsob, jak změnit vzhled a zdraví těla. 3 série po 10 opakování a konec než vás to začne bolet vás daleko nedostane.

 

2 JEZTE JEN SALÁTY

Ženy jedí saláty a muži steaky, že? Obecně řečeno, ženy mají jíst méně, lehčí jídla a méně masa. Proč?

salat

Samozřejmě, ženy obvykle nevyžadují tolik kalorií jako muži hned z několika důvodů - hladiny testosteronu, metabolismu, celkové tělesné hmotnosti. Ale to neznamená, že ženy potřebují jiné jídlo.

Jezte bílkoviny ve všech možných formách: hovězí maso, kuřecí maso, ryby, krůtí maso, vejce, proteinové prášky a mléčné výrobky. Vyhledávejte kvalitní zdroje bílkovin k podpoře tvrdých tréninků, ale i hodně zeleniny a komplexních sacharidů.

 

3 NEJEZTE SACHARIDY

Sacharidy potřebujete! Tyto trendy, znějící cool (zero-carb diet) jsou velmi populární.

Vzpomínáte na všechny ty tvrdé tréninky v posilovně? Pomocí sacharidů musíte doplnit zásoby energie, zregenerovat tkáně, ale i mozek a funkce orgánů. Nevyhýbejte se ovesným vločkám, rýži, bramborům a dalším netradičním zdrojům jako je quinoa nebo pohanka.

Ujistěte se, že sacharidy máte v jídelníčku především kolem tréninku a nezapomeňte přidat i zeleninu.

 

4 KARDIO, KARDIO, KARDIO

Kardiovaskulární cvičení je úžasné. Zrychlí metabolismus, spaluje kalorie, zlepší váš kardiovaskulární a oběhový systém, ale neměla by to být vaše jediná forma cvičení. Zajděte do jakékoliv posilovny a zjistíte, že štíhlí a svalnatí lidé cvičí s těžkými činkami a závažím.

Najděte rovnováhu. Kardio může vytrénovat váš metabolismus, aby lépe spaloval tuky. Silový trénink buduje svaly a sílu a trénuje svaly spalovat tuk déle a lépe. Pro nejlepší výsledky se zaměřte na obojí.

 

5 DRŽTE SE DÁL OD TĚŽKÝCH VAH

Co fitness časopisy často ženám radí? Tricepsová zakopávání, bicepsové přítahy s podepřením.... Izolované cviky mají své místo, ale stejně tak i těžké cviky. Benchpress, tlaky na ramena, dřepy, mrtvé tahy i tyto cviky patří do tréninkových plánů žen.

Ne, zakopávání neudělají váš triceps štíhlejší, dřepy ano. Komplexní cviky budují svalovou hmotu po celém těle, spalují tuk a budují sílu celého těla. Navíc ušetří čas. Trvalo by vám celý den, než byste procvičili celé tělo izolovanými cviky. U komplexních cviků se zapojuje více svalů.

 

6 JEZTE SÓJU A TOFU

Pokud chcete, jezte tyto potraviny, ale není to povinné. Je více než pravděpodobné, že časopis píše o těchto potravinách za peníze.

Viděli jste snad spoustu článků o pistáciích, o mandlích? Ano, spíše tedy šlo o články za peníze. Posuďte sami a pak se rozhodněte, které zdravé potraviny jsou pro vás ty pravé.

 

7 FITNESS BY MĚLO BÝT KRÁSNÉ

Většina časopisů ukazuje obrázky žen bez potu, s dokonalým make-upem a usmívající se. Ve skutečnosti by váš trénink neměl být "krásný". Nesnažte se za každou cenu nezpotit.

img_0014

 

Cvičte stejně těžce, ne-li tvrději a intenzivněji než muži. Neexistuje žádné pravidlo, které by to zakazovalo.

 

8 POKUD JE TO MOC TĚŽKÉ, PŘESTAŇTE

Žijeme ve velmi citlivém světe plném pohodových citátů a imiginárních záchranných sítí v případě, že spadneme. Převládající postoj je, že pokud se vám nedaří, je to v pořádku. Asi jste pro to nebyli stvořeni.

Vykašlete se na to.

Přijde i čas, kdy na sebe musíte být tvrdí - vstát, jít do posilovny a cvičit - i když na to nemáte náladu ani chuť!

Jako lidé jsme nebyli navrženi tak, abychom neustále hledali pohodlí na úkor úspěchu. Vystupte ze své komfortní zóny, přemožte se, nevynechte trénink a vybudujte si tak i lepší "já"!

 

Zdroj: www.muscleandstrenght.com

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ