03.listopad

7 tipů, jak posílit imunitu

posted by Aleš Lamka
 
Přichází období, kdy se často trápíme s dlouhotrvající rýmou, chřipkami nebo nachlazením. Abychom se těmto nemocem vyvarovali, náš imunitní systém musí být v dobrém stavu. Imunitní systém je ucelený obranný systém. Na tomto systému se podílí mozek, nervy, pokožka, ale i lymfa, látková výměna, hormony a řada dalších orgánů. Dobrou zprávou ale je, že svůj imunitní systém můžeme posílit.
 

Podívejte se na těchto sedm tipů a začněte posilovat imunitu již dnes!

 

1 SPÁNEK

Pro dobrý stav imunitního systému je důležitá dostatečná a pravidelná doba spánku. Snažte se spát alespoň 8 hodin denně a dopřávejte tělu čas k odpočinku a k udržení všech funkcí obranného systému. Pokud toto pravidlo nebudete dodržovat, můžete být nevyspalí, nepříjemní, neuzdravení a celkově náchylnější k onemocnění.

 

2 SPRÁVNÝ JÍDELNÍČEK

Bez správného jídelníčku a správného přísunu živin do těla může vašemu tělu něco chybět, což se může projevit tak, že budete unavení, bez energie. Tělo se bude soustředit na to, co mu chybí a imunitní systém nebude pracovat na 100 %, což opět vede k tomu, že budete náchylnější k onemocnění.

Shrnuto, podtrženo - nedržte hladovky, nekažte si metabolismus, nechte své tělo pracovat správně a dodejte mu dostatek energie!

 

3 DRŽTE SE V TEPLE

Velmi důležitý bod, který určitě nepodceňujte! Dejte si pozor na střídání teplot - při odchodu z posilovny (vytopených místností) se v tomto období pořádně oblečte. I když je to těžké, zkuste se držet po co nejdelší dobu v teple.

 

4 DOSTATEK ZELENINY

Zelenina obsahuje důležité minerály a vitamíny, které naše tělo potřebuje. Střídejte všechny druhy zeleniny, které máte k dispozici a které vám chutnají. Používejte zeleninu jak barevnou, tak zelenou.

 

zelenina

 

5 DOSTATEK VITAMÍNŮ

Bohužel vitamíny ze stravy nestačí. Měli byste zařadit základní vitamíny, jako je například multivitamín, vitamín C (obsažen v Rise and Shine). Zařaďte i Omega-3, což jsou esenaciální mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro naše zdraví a tělo si je nedokáže vytvořit.

 

6 ZELENÝ ČAJ, CITRON

V průběhu dne pijte holou vodu s citronem nebo zelený čaj. Zelený čaj má vysoký podíl antioxidantů, které pomáhají tělu odstraňovat volné radikály a pomáhají buňkám zůstavat zdravé. Zároveň zlepšuje metabolismus, pomáhá hubnutí, zahání stres a snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Citron obsahuje vitamín C, má málo kalorií a zpříjemní chuť vody.

 

green-tea

 

7 SAUNA

Speciálním, osobním tipem je sauna. Zkuste infrasaunu, finskou saunu nebo páru. Tělo se prohřeje a tím dokáže lépe potrénovat imunitní systém. V kombinaci se studenou sprchou budete připraveni na teplotní skoky.

 

Sami víte, že pokud jste nemocní, máte horší regeneraci, horší náladu, horší výkon, a tím pádem horší výsledky! Proto tyto body poctivě dodržujte!

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ