12.září

4 tipy jak zůstat FIT i na cestách

posted by Aleš Lamka
 
I když už asi většina z vás na dovolené byla, mohou tu být i tací, které teprve čeká. I tak si vemte tyto rady k srdci. Nedopusťte, aby všechna vaše tvrdá práce přišla nazmar, zatímco cestujete nebo jste na dovolené. Podívejte se na tyto 4 tipy, jak zůstat fit i během zasloužené dovolené!
 

Konečně je to tady! Dokázali jste to!

Je čas přerušit rutinu a žít na chvíli bez starostí.

Problém? Žádný problém. Kalorie a důslednost jsou nepodstatné, když jsme daleko od domova - že ano?

Špatně!

Dostat se zpět do formy po dovolené může být těžké. Přečtěte si tyto tipy a předejděte katastrofě!

 

1 Připravte si zdravé svačiny

 

Využijte zdravé svačinky, které nepotřebují být v chladu. Těmi mohou být například proteinové tyčinky, ořechy nebo ořechová másla. Základním krokem je i průzkum obchodů s potravinami v rekreační oblasti. Důležitý je také zvýšený příjem tekutin. Nejenže drží hlad na uzdě, ale pomáhá i při zadržování vody v těle způsobeném například dlouhým letem nebo jízdou.

Pokud svačiny vynecháte, hrozí vám přejídání či ukvapené volby jídel a pití, kterých byste později litovali.

 

2 Mějte informace o jídle

 

Diskutujte s někým o vašich cílech. Například když se vás kamarád zeptá, jak jste na tom, povězte mu o nové dietě, kterou zkoušíte, jak jste s ní spokojeni nebo jak jste pracovali na odstranění některých potravin.

Tímto způsobem, až budete jíst příště s přáteli, od nich získáte pravděpodobněji podporu než kritiku. Také si spíše budete vybírat zdravější jídla, když víte, že se na vás ostatní dívají. Kdo ví? Můžete mít kamaráda, který se snaží jíst lépe stejně jako vy a získáte tím extra podporu!

Pokud jste tedy mimo domov nebo cestujete, nevyhýbejte se jídlu, jen si dávejte pozor na to, co si objednáváte.

Mnoho restaurací nabízí možnosti jako je přidání grilovaného masa, celozrnné alternativy nebo nízkokalorické a zdravé alternativy. Některé fast foody nabízejí přílohy jako jsou jablka místo hranolků nebo saláty místo chipsů.

Vždy si můžete dát grilované kuřecí maso nebo salát s kuřecím masem a olivovým olejem místo tučného dressingu.

Ubraňte se také příjmu vysoce kalorických nápojů. Existuje nespočet alternativ bez přidaných cukrů.

 

3 Zůstaňte aktivní!

 

Nejlépe uděláte, když v době dovolené/cestování den začnete cvičením. Nejenže tím snížíte riziko vynechání tréninku během náročného dne, ale navíc výzkum ukazuje i to, že po celý den budete dělat i zdravější rozhodnutí.

Stejně jako to bylo zmíněno u obchodů, i zde si můžete udělat průzkum posiloven. Většina hotelů má posilovny, některé mohou být malé, ale obvykle mají alespoň základní vybavení. Pokud posilovnu hotel nemá a ani v okolí o žádné nevíte, zkuste zvolit jinou aktivitu, díky které alespoň na chvíli vyjdete z rutiny. Vždy můžete dělat venkovní tréninky se sprinty, výpady, dřepy s výskoky, plank...

Nicméně počítat se dají i procházky po pláži, výlety...

 

4 Nezapomeňte si přibalit suplementy

 

I přes to všechno je důležité si uvědomit, že dovolená je příležitost k odpočinku a k útěku z denní rutiny. Stejně tak je ale i důležité užít si čas s přáteli a s lidmi, na kterých vám záleží!

Vynechání jednoho dne v posilovně neznamená konec světa! Důležité je vybudovat si vyvážený a zdravý život.

 

Zdroj: www.muscleandstrenght.com

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ