20.prosinec

4 TIPY JAK NEPŘIBRAT NA VÁNOCE

posted by Aleš Lamka

4 TIPY JAK NEPŘIBRAT NA VÁNOCE


Vánoce, Silvestr a svátky okolo nich. Strašák spousty lidí! Budeme ochutnávat, uždibovat, navštěvovat přátele a rodinu. Přeci nebudeme odmítat a dělat nepříjemné blbečky, že? Už teď víte, že se po těch 14 dnech rozhodně budete bát postavit na váhu a zjistit, jak moc jste to zprasili, že jo?

Jak se tomu vyhnout? Jak objet rodinu, přátele, uždibovat a přesto nenabrat 10 kilo? Pojďme si probrat naše možnosti! Výdej a příjem energie hraje hlavní roli v tom, zda budeme nabírat anebo hubnout.

 

1 – Cvičte klidně i více než normálně. Když už toho jídla bude hodně, tak toho využijte a zajděte to do fitka pořádně zničit, aby bylo kam to jídlo uložit! Do svalů, na glykogen. Na pořádný trénink, lepší regeneraci a případné lepší výkony, využijte toho!! Budete mít dobrý pump, dobrou náladu, bude to lítat! Let‘s go! Cvičení samotné moc energie nepálí, ale určitě zlepšujete metabolizmus, což bude spalovat energii po delší dobu mimo fitko!

 

2 – Hýbejte se – jděte na procházku na 5-15 minut 3 - 4x denně. Nemusí to být nic náročného, nic upoceného, zadýchaného, nepříjemného. Prostě se hýbejte a zůstaňte aktivní. Nezůstávejte celý den doma na gauči anebo na křesle u PC. Pohyb podporuje regeneraci, zlepšuje trávení, zlepšuje citlivost na inzulín a spaluje kalorie. Budete méně ukládat do tuku, více do svalů a budete mít větší výdej! Je lepší chodit častěji na kratší dobu nežli jednou, tvrdě a na delší dobu. Na což vlastně určitě ani nebudete mít chuť a nepůjdete nakonec nikam.

 

3 – Přemýšlejte o tom, kolik toho sníte. Opravdu nemusíte sníst úplně všechno, co se najde v místnosti. Když uvidíte 5 talířů s cukrovím, sladkostmi, pořááádným dlábošem – tak ochutnejte, vezměte si pár kousků. Nemusíte do sebe nabagrovat nutně úplně všechno. Věřte mi, opravdu to nemusíte sníst všechno, nic vám neuteče. Když budete mít rozumnější porce, tak se uspokojíte chuťově, neurazíte nikoho, že byste něco odmítli a rapidně snížíte příjem energie, kterou přijmete.

Jen pro zajímavost, když uvidíte celý talíř těchto úžasných tortillek, který jste dlouho neměli, je to komplet něco jiného, než váš každodenní nudný jídelníček a vy vidíte ten talíř jen tak osamoceně, uprostřed stolu, jak prosí, aby to někdo snědl. Tak ho tam nechte, rozdělte se s ostatními a místo 3, ze kterých byste se možná i druhý den podělali, snězte prostě jen jednu. Tři by měly 1900 kcal a jedna má 650 kcal. Udělejte tuhle chytrou šetřící fintu dvakrát denně po dobu sedmi dní a máte v záloze 9000 kcal! Což je mimochodem přes 1 kg špeků na těle.

 

4 – Ušetřete si kalorie předem, pokud víte, že vás čeká velký dláboš, který ani sami prostě nechcete omezovat a chcete si ten pupek prostě narvat. Jak jsem říkal, je to celé o příjmu a výdeji. Existuje tu pojem přerušované hladovění. Pokud teda normálně jíte 5x denně, třeba po 500 kcal na každé jídlo a víte, že večer vás čeká ranec jídla, tak vynechejte první dvě nebo tři jídla dne a hnedka máte v záloze 1000–1500 kcal bonus na tu žranici. Budete dokonce i zdravější, což přerušované hladovění dělá. Nesnižuje metabolismus, dáte odpočinek trávení, zlepšíte citlivost na inzulín a líp pak tu kupu jídla vstřebáte, až přijde.

 

Nic z toho dneska nebyly žádné zázračné rady. Ale přijde mi, že spousta lidí to prostě přehlídne, vyprdne se na všechno a zkazí všechno, jak to jen jde během pár dní. A to na nějaké formě dřeli měsíce. Nemusí to tak být. Udělejte pár drobných úprav, myslete trochu dopředu, šetřete kalorie, nepřežírejte se, hýbejte se, makejte a je tu i možnost, že na ty Vánoce i zhubnete!

Pěkný Vánoce a ať to roste!

Video přikládám zde

 

 

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ