16.duben

Sobota 16.4.16 | 1 den před závody | Finální přípravy

posted by Aleš Lamka
  Sobota! Je to tady dámy a pánové - 1 den před Mistrovstvím České Republiky v Čelákovicích. Umím si představit jak tyto finální dny probíhají u mých soupeřů. Již minimálně druhý den leží na pohovce doma, přestávají/již den nepijí, rvou do sebe neskutečné hromady sacharidů, ve snaze o doplnění glykogenu do svalů a stáhnutí veškeré zásobní vody z podkoží. Snaží se vyladit podle klasických postupů formu na den D Nebyl bych to samozřejmě já, kdybych se těchto klasických postupů držel. Samozřejmě jsem si je také na začátcích vyzkoušel. Potom jsem ale začal přemýšlet a zkoušet další různé postupy. Pozoroval jsem výsledky a zjišťoval, že nejsou nejlepší. Ptáte se proč? Protože tyto klasické postupy o kterých se na internetu dočtete, nebývají bohužel kompletní a jsou z nich (dle mého názoru) vynechány některé podstatné informace. Podstatná věc je ta, že nepoužívám žádné zakázané látky, stejně jako většina závodníků, která neúspěšně spoléhala na tyto poslední záchrany formy. Finta je v tom, že tyto postupy bez pití a ládování rychlých sacharidů fungují díky diueretikům (která z vás podkožní vodu snadno odstřelí) DSC01033a většinou i za použití inzulínu (který zaručeně naopak do vašich svalů sacharidy natáhne). Jaké tedy jsou výsledky těchto postupů, bez zakázaných pomocníků? Buď z vás opravdu díky dehydrataci voda vytečne a jste tvrdí, jenže abyste správně natáhli glykogen do svalů, potřebujete vodu, která dělá 3/4 toho "množství". Pokud to zkusíte naopak, pijete a rvete do sebe sacharidy, tak sice budete velcí, naplníte svaly, jenže to s největší pravděpodobností přepísknete a voda+tuk v podkoží vytvoří mnohem zavodněnější vzhled, než byste chtěli. Ale již dost výmluv!  Jaký je můj postup? Jednoduchý - věřím tomu, že s dietou musím začít včas a prostě vypadat perfektně již předem, bez zbytečného vymýšlení záchranných pokusů na poslední dny. Poslední dny se naopak snažím neměnit téměř nic nebo pouze minimálně. Tělo je na nějakou dietu zvyklé a mělo by vypadat perfektně! Proč to tedy měnit?  
  • Sůl zůstává stejná celý týden
  • Cvičím i poslední den před závody
  • Upravím pouze pitný režim - 3 dny předem zvýším pití z cca 6 litrů na 10 litrů čisté vody za den, aby tělo začalo vylučovat hormon, který tělu naznačí, že není potřeba držet vodu v podkoží, protože ji bude dostatek!
  • Den před závody a v den závodů se držím naprosto stejných potravin jako celou přípravu, nevymýšlím nic speciálního. Snažím se tělo co nejméně šokovat. Uberu pouze pár gramů bílkovin a tuků. Zároveň přidám cca 100-200 gramů sacharidů za den, abych se malinko doufoukl po pekelných a vyčerpávajících trénincích.
  • Denní kalorický příjem zůstává naprosto stejný, jako celou dobu
  • Vodu v den závodů snížím na předchozí normální hodnoty a to tedy na 5-6 litrů.
DSC01035   Jak tedy probíhal můj den před závody? 6:15 budíček - Karnitin + Caffeine + Synephrine 6:20 - 6:45 - cardio na recumbentu, kde jsem přemýšlel o plánech na zbytek dne a odepisoval na zprávy na facebooku 7:00 Snídaně - 100g ovesných vloček + 20g proteinu + 5g bcaa + 1g skořice 7:10-8:45 - Práce na počítači s klienty. Sobota je kontrolní den, kdy řešíme týdenní výsledky a podle nich reagujeme. Snažíme se vymyslet případné úpravy ve všem, aby výsledky byly takové, jaké chtějí. 8:45 - Předtréninková suplementace - zelený čaj, BCAA 5g, Kreatin 3g 9:00 - 10:15 - Smrtící trénink celého těla, kde jsem se snažil zbořit co nejvíce to půjde, abych šokoval tělo a naznačil mu, kam mají všechny sacharidy jít - DO SVALŮ, DO CELÉHO TĚLA.
  • 1 Super-gigantická série - Dřepy + sklapovačky + Výpony + Military press / 15-20 opak. / 4x dokola
  • 2 Super-gigantická série - Přítahy na hrazdě + benchpress + Bicepsové přítahy + Předklony  / 15-20 opak. / 4x dokola
  • 3 Super-gigantická série - Výpady + kmitání nohami + Výpony v sedě + Upažování  / 15-20 opak. / 4x dokola
  • 4 Super-gigantická série - Předkopávání + přítahy tyče na stroji + Kliky na triceps + Bicepsové přítahy + Přítahy tyče v předklonu  / 15-20 opak. / 4x dokola
10:30 - Sauna 20 minutDSC01028 10:45 - BCAA 5g + 1. z 5 stejných plánovaných jídel, které budou stejné každé 2,5 hodiny až po zbytek dne - 130g rýže + 60g mletého hovězího + 25g brusinkové chili omáčky 11:00-18:00 - Stříhání videí, tvorba jídelníčků, psaní tohoto článku, kontroly s klienty. 18:00 - Příchod Verči. Budeme společně s hlavami u sebe přemýšlet, jak začít a pokračovat v tvorbě dalších článků, které vás doufejme budou bavit.   Přeji všem příjemný zbytek víkendu a připravte si zítra bicepsy!! jdeme společně zaútočit na titul mistra České Republiky!
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ