Seřadit od nejstaršího
 • Jan Hemmer uživatel

  Většina z nás, co cvičí déle a začala už v telecích letech měla tu čest konzultovat svoje sportovní vyžití s doktory. Ať už dobrovolně nebo na popud rodičů. Narazili jste ve vašem okolí spíše na informované, moderní doktory nebo na zaprdělé a konzervativní guru s paštikou na chlebu? Popřípadě, jaká je vaše "nejlepší" zkušenost s nimi? Za mě je to jednoznačně dotaz mojí tehdejší doktorky: "Snad nepiješ ty steroidový koktejly?!" Čest a sílu přeje Hans.

  16. 01. 2019, 23:26
 • Ondřej Vlach uživatel

  Moje zkušenost s doktory je celkem dobrá, už i děcká lékařka mě pochválila, že nesedím jen u PC, ale snažím se něco dělat. No a byl jsem u fyzioterapeuta, který mi zakázal na 3 měsíce cvičit, kvůli bolavým spodním zádům, to jsem samozřejmě vnitřně odmítal a tak na doporučení kamaráda jsem šel k jeho fyzioterapeutovi, udělal mi proceduru s baňkami a jak skončil, tak jsme se posadil a už s myšlenkou, že mi opět řekne, že musím počkat půl roku třeba. Zeptal se mě, jak často chodím do fitka atd a jeho verdikt zněl jasně, dej tomu 2 dny, aby se to pořádně prokrvilo a mazej cvičit, jen vynechej cviky náročné na spodní záda, třeba mrtvolu. Když jsem mu řekl, že mi ten předešlý nakázal 3 měsíce totálního klidu, téměř se zhrozil a řekl, že to musím s rozumem procvičovat, jinak bych to léčil mnohem déle. Od zranění jsou to 2,5 měsíce a už tahám větší váhy na mrtvolu než předtím. Takže bacha na ty doktory, fyzioterapeuty, dokáží vám znepříjemnit regeneraci, kdo ví jak bych dopadl, kdybych poslechl toho prvního.

  17. 01. 2019, 08:33
 • Lukáš Novotný administrátor

  Jak píšeš .. je doktor a doktor .. každopádně .. doktor, který ti při jakémkoliv problému hnedka zakáže cvičit je idiot. Snad nikomu není potřeba vysvětlovat, že pohyb je pro naše tělo dobrý. Ať už se jedná o atletiku, plavání, posilování, činky, vlastní tělo .. prostě cokoliv. Samozřejmě jako vše si i tyto sporty nesou své riziko a je možný výskyt zranění .. převážně je ale na vině stejně jen ta osoba co to vykonává a ne ten sport :) Pokud budeš dělat kraviny na kruzích nebo tahat špatnou technikou nesmyslné váhy .. vždy to riziko jen zvyšuješ. Ovšem .. dnes každý ví (pokud to není zabedněnec), že takové ty kecy jako .. nedřepuj .. budou tě bolet kolena .. nedělej mrtvý tah ..ničíš si záda a podobné kraviny nejsou pravda. Bolí tě záda? Co udělají jako první doktoři .. pošlou tě na rehábka a masáže .. co se dělá na rehábku? Stupidní základní cviky pro posílení středu těla .. a protažení vzpřimovačů, hamstringů .. zlepšení mobility a flexibility .. Osobně jsem měl vždy dobré zkušenosti .. chirurg ke kterému chodím cvičí též .. nebo aspoň to tvrdí .. proto třeba když jsem před lety řešil operaci vazů v koleni .. konzultoval sem s nim i tyto stránky. Obvoďák je to samé .. ten asi necvičí .. ale není to žádný veterán co by tohle odsuzoval .. jak cvičení .. tak i suplementy.

  17. 01. 2019, 00:20