Hruška, pro spoustu lidí nic speciálního, nic neobvyklého. Opravdu tomu tak je, není to nic zázračného, ale rozhodně není třeba vynechávat z naší diety. Hruška je sladké, zdravé ovoce plné vitamínů, vlákniny a velmi rád ji používá do svých kašiček. Rychle vstřebatelné sacharidy, které nemají nějaký špatný vliv na moje trávení dokáží zpříjemnit a změnit chuť kašičky. Tím si jídlo vždy udělám trochu jiné, těším se na něj a dieta mě tím pádem nedělá problémy. Příprava je velmi jednoduchá, nakrájet a oloupat kousek ovoce zvládne každý.
Léčebný účinek hrušek spočívá především v jejich vysokém podílu vody, čímž působí na čištění střev, odstraňují zácpu a jiné trávicí obtíže. Obsahují sodík, draslík, měď, zinek, vápník či fosfor a neutralizují a z těla poté vylučují těžké kovy a jedovaté látky, jako je olovo, rtuť nebo kadmium. Hrušky jsou rovněž velice bohaté na kyselinu listovou (ta je důležitá pro růst a krvetvorbu) a vitamín C (ten je výborný pro imunitní systém). Hrušky jsou také nezanedbatelným zdrojem vitamínu B, přičemž nejvíce je ho obsaženo těsně pod slupkou a proto hrušky raději neloupeme. Díky vyššímu podílu vlákniny působí hrušky rovněž příznivě na náš zažívací trakt.
Hrušková šťáva pak zpevňuje stěny cév, působí močopudně a žlučopudně a příznivě ovlivňuje i žaludeční potíže. Pro vysoký obsah draslíku podáváme šťávu jako pomocný prostředek při poruchách srdeční činnosti a také tehdy, když z jakýchkoli důvodů musíme užívat diuretika.