15.únor

OVOCE a jeho zdravotní benefity

posted by Aleš Lamka

OVOCE a jeho zdravotní benefity


Je to přírodní zdroj energie, vitamínů, minerálů, vlákniny, enzymy pro naše tělo.

Ovoce se dobře tráví. Podporuje funkce střev, pročišťuje, zlepšuje metabolismus, snižuje stres, podporuje dobrou náladu a energii, udržuje dobrý tlak krve, snižují rizika srdečních chorob. Toho ale je, že.

Obsahuje rychlé sacharidy, minimum tuku, bílkovin, sodíku a nemá žádný cholesterol. Mají malinko více kalorií, než zelenina, ale pořád je to velmi nízká hodnota.

Ovoce bychom měli v rozumné míře zařazovat do své stravy. Spoustě lidí bude například vyhovovat sladší chuť. Dá se tedy připravit v mnoha chutných podobách, což pomůže člověku vydržet déle na rozumném režimu. Dieta nemusí být čiré zlo na rýži a suchém mase. Vždy máme na výběr a zdravých a kvalitních potravin máme na výběr hodně.
U ovoce (a všeho ostatního) je zde na výběr mezi klasickou a BIO variantou. Pokud na to máte prostředky, vždy bude lepší zvolit bio varianty. Budou pravděpodobně obsahovat vyšší podíl minerálů a vitamínů, mohou se lépe trávit a tím nám přinést více benefitů.

Ovoce můžete jíst samotné, dělat smoothie drinky s proteiny, přidat k teplým jídlům, představivosti se meze nekladou. Vytvořte si rozumnou dietu, s dostatkem všeho co vaše tělo bude potřebovat jak po stránce energie, tak i po stránce vitamínů, minerálů a enzymů pro zdravé a dobře fungující tělo!

A mazejte do fitka makat, ať to roste bando

Zde se můžete podívat na celou diskuzi u mě na instagramu
https://www.instagram.com/p/B7-iYKJg5aQ/

KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ