16.srpen

8 způsobů jak zrychlit spalování tuků

posted by Aleš Lamka
 

Lidské tělo je pozoruhodně adaptabilní stroj. I v případě, kdy jste tělo roky a roky zanedbávali a přibírali jste kilo po kile, se můžete tuku zbavit ještě rychleji, než jste ho nabrali.

 

Vemte si tyto rady k srdci a pokrok uvidíte okamžitě!

1 Vyhýbejte se váze

Nabíráte svaly a ztrácíte tuk - jeden z důvodů proč se nestresovat váhou. Mnohem více záleží na vaší tělesné konstituci a jak vypadáte v zrcadle. Tvrdě trénujete a správně jíte, čímž naberete 2 kilogramy svalů a zhubnete 2 kilogramy tuku a co vám říká váha? Že vážíte pořád stejně.

Frustrující, i když jste udělali dobrý pokrok. Váhu používejte jako pomůcku, ale jak vypadáte v zrcadle, jak se cítíte a jak vám sedí oblečení jsou mnohem lepší ukazatele vašeho pokroku.

 

2 Postupně snižujte kalorie

Pokud shazujete tuk, nesnižujte razantně kalorie. Jinak se vaše tělo přepne do režimu hladovění, zpomalí metabolismus a znesnadní spalování tuku.

K zabránění zpomalení metabolismu a k podpoře spalování tuku v optimálním poměru snižujte kalorie postupně.

 

3 Cvičte s váhami

Cvičení se zátěží pomáhá při odbourávání tuků několika způsoby. Silový trénink spaluje kalorie sám o sobě. Studie také ukazují, že na rozdíl od aerobního cvičení silový trénink zvyšuje spalování kalorií až 39 hodin po tréninku, kdy jste v klidu.

lmp-weightlady

Navíc, čím více svalů máte, tím více kalorií spalujete.

I když je vaším cílem pouze shodit tuk, musíte trénovat s činkami. Zabráníte tím ztrátě svalové hmoty.

 

4 Přidejte HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink)

Jde o střídání krátké doby vysoce intenzivního cvičení s krátkými dobami odpočinku.

Výsledek: lepší výsledky v kratším čase.

Můžete zařadit například skákání přes švihadlo. Bude to chtít trénink, ale zkuste skákat co nejrychleji po dobu 10 - 20 sekund a pak pomaleji zhruba půl minuty.

Před intervaly se vždy zahřejte. Pokud nejste v nejlepší kondici, začněte kardio s nižší nebo střední intenzitou. Také se možná poraďte se svým lékařem.

 

5 Jezte více tuku

Konzumace dobrých tuků vám pomůže shodit tuk, vybudovat svaly a rychleji zregenerovat po tréninku. Zdravé tuky mají také nesčetné zdravotní výhody, včetně toho, že jsou dobré pro vaše srdce.

Healthy-Fats

Které tuky jsou "dobré" tuky? Polynenasycené (zejména omega-3), kde zdrojem jsou ryby a ořechy a mononenasycené - například z arašídového másla, olivového oleje, vaječných žloutků a rybího oleje.

 

6 Omezte sacharidy

Pozornost zaměřená na low-carb diety rozdělila lidi na dva tábory - "pro" a "proti". Bez ohledu na to, na jaké straně jste vy, faktem je, že snížení sacharidů - především cukrů a škrobů vám pomůže shodit tuk.

Jako zdroj sacharidů jsou vhodné ovesné vločky nebo zelenina.

Také načasování příjmu sacharidů ovlivňuje spalování tuků. Sacharidy konzumujte dopoledne a kolem tréninku.

 

7 Zvyšte příjem bílkovin

Zvýšený příjem bílkovin zrychluje metabolismus a udržuje svalovou hmotu - to vše pomáhá při spalování tuku. Ve skutečnosti vaše tělo spaluje více kalorií když jíte bílkoviny než sacharidy nebo tuky.

Protein Foods

 

8 Jezte 6 menších jídel denně

To zajistí, že budete dodávat svému tělu potřebné živiny, budovat svalovou hmotu a spalovat tuk.

Bonus: Během klidového režimu se zvyšuje rychlost metabolismu. Je to také prevence proti režimu "hladovění", který může nastat při dlouhých intervalech mezi jídly.

6-meals-a-day-icon

Pokud k tomuto režimu dojde, vaše tělo začne pálit svaly, nabírat tuk a dochází i ke zpomalování metabolismu. To je přesný opak toho, čeho chceme docílit.

Nebuďte ten typ člověka, který si stěžuje, ale nikdy nic pro zlepšení neudělá. Nesnažte se být "spokojení" se současným stavem, pokud se cítíte mizerně. Nyní využijte tyto znalosti k akci!

 

Přeložila: V.

Zdroj: www.bodybuilding.com

 
KOMENTÁŘE

Buď první, kdo přidá komentář!

NAPSAT KOMENTÁŘ