Seřadit od nejstaršího
 • Petr Pachl uživatel

  Zdary superhumani mám dotaz. Každý asi víme že při tvoření tréninkového plánu volíme  kolikrát týdně cvičit kolik cviků na partii a poté kolik inervačních (rozcvičovacích) serii a pracovních serii a jaké do selhání. Když se nebudeme bavit o tom kdo jak často cvičí. teoreticky cviky by jsme měli volit podle rozdělení daného svalu (velký prsní sval - 3 části -> 3 cviky). Dělal jsem chybu že jsem vždy u každého cviku měl 3 série a každou do selhání což se ukázalo logicky že mi zaklepe na hlavu přetrénování :/ Tak jsem se začal zajímat více co se týče rezervy opakování a pracovních sérii a tak se tedy chci zeptat jestli by tu byl někdo kdo by mi to chytře a jednoduše vysvětlil kolik inervačních kolik pracovních sérií a jak postupovat do selhání atd abych měl maximální progres ale nedošlo k přetrénování :) Děkuji zdar a sílu všem! :)

  29. 09. 2021, 08:38
 • Intel Pentium uživatel

  Zahřívací série bych volil tak dvě, ale záleží na použité zátěži, o jaký sval se jedná a jaký je tvůj cíl.  Myslím tím, že podle mě stačí dvě zahřívací 

  série na biceps nebo triceps, ale klidně 4 při dřepech. Tam jde o to, že postupně přidáváš váhu, aby si zahřál svaly a aby si zvykly i klouby a vazy.

  Taky je důležitý tvůj cíl jestli děláš spíš víc opakování na hypertrofii nebo méně na sílu. Obecně čím menší počet opakování v pracovní sérii s větší váhou, tím je důležitější svaly lépe zahřát a připravit na výkon. To samé platí i o kloubech a svalech. Podle studií je nejlepší cvičit jedno až dvě opakování před selháním. Výsledek je stejný jako do selhání, ale s bonusem lepší regenerace.

  10. 10. 2021, 19:59