Seřadit od nejstaršího
 • Aleš Lamka administrátor

  Pokud byste měli nápady na témata o kterých streamovat, tak klidně piště. Přeci jen je to tady pro vás a pokud budu umět na daný téma něco vymyslet, tak se o to pokusím! :)

  02. 07. 2019, 17:33
 • Udělej gam faily online, ať je prča.

  18. 05. 2020, 10:16
 • Igor Mahal uživatel

  Ahoj Aleši, chtěl bych se zeptat na ostatní sporty z pohledu fitness trenéra. Téma, které mi docela dlouho vrtá hlavou, ale moc informací jsem k tomu nenašel. S posílkou začínám asi 2 roky, ale pořád nemůžu pořádně začít :) Dělám ale 3x týdně futsal, k tomu občas squash, tenis nebo nohejbal. V létě plážový volejbal, který miluji. Kam tyhle sporty by si zařadil? Můžu je aspoň počítat jako kardio trénink? Kardio mně nebaví, soutěžní sporty ovšem moc:) Díky a ať se daří.  

  12. 05. 2020, 20:58
 • Neviem či sme to už riešili, ale mohli by sme prebrať súvislosti medzi objemom a silou. Pri hlavných (veľkých) svalových partiách, ale aj menších svaloch. Ide mi o to, či sa jedná o rovnocenné aspekty, alebo či sila ide z "závese" za objemom alebo opačne...

  24. 03. 2020, 13:55
 • Já bych se přikláněl k nějakým streamům coby debatám s nějakými dalšími sportovci. Mám rád, Aleši, když vedeš nějakou debatu s nějakou další kapacitou v oboru, ať už to v minulosti byli Krása, Jonáš, Lukáš Roubík, Kuba Enžl apod. (k vidění na youtubu). Rád si takové věci pouštím jako podcast k vaření či řízení :) . Nasaju informace a pobavím se.

  20. 01. 2020, 09:57 | Aktualizováno 20. 01. 2020, 09:57
  Zobrazit odpovědi
 • Jan Frydrych uživatel

  Napadlo mě téma na Benchpress, a to přesněji o tom, jak zvyšovat váhu, s kolika % a počtem opakování a sérií našeho PR cvičit pro nejefektivnější nárůst. Už delší dobu cvičím, a co vím, tak má plno lidí  problém s tím, že uvíznou v mrtvém bodě a váha se nikam nehne.

  17. 01. 2020, 17:39
 • Petr Mikunda uživatel

  Mě by zajímalo téma jak zvýšit svalovou vytrvalost/výdrž, zda upravit tréninky, jídlo, přidat kardio etc. myslím tím svalovou výdž ve smyslu počtu opakování/série daného cviku popřípadě zda něco může způsobovat, že to člověku jde ztěžka (nějaká nemoc, hustota svalových vláken, etc.)

  Typicky můj problém je, že zvednu 10x nějakou váhu, ale i když snížím váhu a zkusím jet víc opakování prostě to ty svaly nezvládnou udělám většinou max o 2opakování víc na daný cvik při snížení váhy třeba i o 50% jako kdyby mozek řekl svalu 10x a konec (nebavím se teď o tom, že v rámci jednoho tréninku si odjedu cvik téměř do selhání a pak chci udělat 15 opakování, ale celý trénink chci jet snížené váhy více opakování a mám s tím problém).

  2hé téma které by mě zajímalo je jak člověk pozná, že to s cvičením přehání popřípadě indikace zdravotního problému během cvičení.

  Opět příklad v mém podání. Když dělám třeba mrtvé tahy nebo legpress tak se mi po docvičení série brutálním způsobem motá hlava a to tak, že vidím doslova hvězdičky. Je pravda, že váha je na hranici maximálky, takže mám co dělat to dotlačit a mám zvýšený tlak (beru na to prášky) takže vím, že problém mám, ale někdo jiný si může myslet, že je to naprosto normální, že sebou málem švihne o zem a vidí hvězdičky.

  3tí téma jak rozeznat disbalance ne jen jedné párové partie, ale napříč tělem a to jak optické disabalance tak ty silové (viz. můj příklad silové disbalance)

  Příklad vím, že na legpress uzvednu 220Kg, ale na dřep umírám při 60ti kilech řekl bych, že toto naznačuje nějakou disbalanci či špatnou techniku. 

  Závěrem díky za vše co děláš jsi určitě ne jen pro mě velkou inspirací :-)

  Zobrazit více 27. 12. 2019, 18:54 | Aktualizováno 27. 12. 2019, 18:56
 • Michele Bujda uživatel

  Zdravim, taky by mě zajímal metabolizmus - jak ho stimulovat, a taky nejaký pokec ke strečinku - kdy, jak, délka, atd.

  24. 12. 2019, 05:52 | Aktualizováno 24. 12. 2019, 06:31
  Zobrazit odpovědi
 • Olda Dajbych uživatel

  Tak mě skolila podzimní rýmička. Takže stream k tomu. Cvičit / necvičit, když je to jenom rýmička? Čaj s medem a "dieta" .....

  28. 10. 2019, 10:41
 • Ahoj Aleši, zajímalo by mě, co si celkově myslíš a radíš ohledně stimulantů jako kafe, energy drink (bez cukru), yerba matte, zelený čaj gunpowder, popř. RiseAndShine a další. Třeba co to dělá s organismem dlouhodbě, jak třeba pravidelně si dávat. Co z toho je "nejzdravější" a proč a co méně. V jaké formě to brát atd. Já třeba miluji kávu, ale vím, že překyseluje žaludek. Proč jsou vlastně energy drinky tak špatné (když pomineš cukr), je na to nějaká studie? Co jednotlivé stimulanty obsahují za látky, které jsou ty, co nás před sportem "namotivují". :) Jak to narušuje spátek, když si riseandshine dáš v pět před tréninkem...

  Nějaké další rady, jaké jiné přírodní stimulanty existují a můžeme je střídat.

  Dík

  16. 10. 2019, 22:16 | Aktualizováno 16. 10. 2019, 22:17
  Zobrazit odpovědi