Seřadit od nejstaršího
 • Nazdar Superhumani. Jaký máte názor na MANU, alias jídlo v prášku? Používám ho jako jedno "jídlo" denně pro zvednutí energetického příjmu. Co si o ni myslíte?

  22. 01. 2019, 13:44
 • Takhle: Mana mi chutná, ale vzhledem k původu těch surovin je to prakticky antinutriční záležitost. Reálně z toho tvé vtělo vstřebá naprostý prd, protože využitelnost těch dobrot je mizivá. Navíc ani nevíme, jakými procesy to vše prochází. Některé antinutriční látky jsou termolabilní, takže je lze do značné míry eliminovat tepelnou přípravou, ale vůbec nevím, jestli si s tímhle producenti many lámou hlavu. Navíc železo z rostlinných zdrojů ti nedá skoro nic. Když k tomu přičteš, že to neustále "vylepšují" stylem "tak teda k soji přimelem pár konopných semínek", čpí z toho vaření dortu á la pes a kočička. Od takovýchto nutričních specialistů bych se výhradně krmit nenechal.Zkoušel jsem žít jen na maně a už po prvním dnu přišly klasické příznaky podvýživy. Špatné soustředění, malátnost... Na "jídlo", notabene plnohodnotné, si to fakt jen hraje. 12. 09. 2021, 21:36
 • Tož díky za vaše rady. Měl jsem ji na zkoušku a tak mě zajímal názor dalších lidí. Nemůžu říst, že by to bylo nějaký nechutný. Přišlo mi to vhod, jako rychláí, jednoduchá svačina. Asi to tedy přehodnotím. :)

  29. 01. 2019, 17:15
 • Martin Šenk uživatel

  Osobně jsem měl problém s trávením many větší než u jakéhokoli jiného jídla. To jen k nemocem ve střevech.  Na manu bych se vykašlal, ať už ve formě nápoje nebo prášku, není to lepší než normální klasické jídlo. Sice je to docela chutná krupicová kaše, ale za ty peníze to vážně nestojí.1 nápoj many = 300g mleté hovězí + ještě ti zbude. :D 

  29. 01. 2019, 15:43
 • Je to prostě GAINER, a gainery jsou k čemu ? Správně, úplně k ho**u !!! Navíc tento "gainer" je ještě ke všemu vyroben z těch nejlevnějších a nejhorších hnojů. Pardon, chtěl jsem napsat zdrojů :-D. Ale dokážu pochopit, že když to někdo nedokáže užrat tak to řeší tímto způsobem, ale už jsem jedl i 4000 kcal a dá se to i bez toho.

  28. 01. 2019, 13:20 | Aktualizováno 28. 01. 2019, 13:26
 • Jan Hemmer uživatel

  MANU opravdu ne... To už bych snad doporučil i nějaký gainer, který je jen předražený moučkový cukr. Pokud nemáš problém s trávením normálního jídla, jen to hezky postaru ujez. Pokud jsi hard-gainer a potřebuješ to do sebe ládovat, tak si dej nějaké ořechy (nebo másla), v krajním případě gainer (podle mě vyhozené peníze, ale taky jsem zažil, že někomu pomohl). Správné stravování už tu existuje desítky let, nic jiného vědět nepotřebuješ, to, co nyní vzniká jako "výživová osvěta" je výtvor pseudo-odborníků, co si chtějí namastit kapsu tím, že na to plácnou "fitness" nebo "high protein". Nenechte se oblbnout.

  26. 01. 2019, 11:31
 • Manu jsem také zkoušel ,ale spíše ze zvědavosti nevěřil sem ,že je možné žit pouze z těchto drinků. Ale když jsi člověk spočítá na kolik ta sranda vyjde tak je opravdu lepší utratit peníze za plnohodnotné jídlo než za manu. Nehledě na to že ta chuť není nic moc zkoušel sem jí míchat i s proteinem ale to bylo na můj vkus až příliš sladké 

  25. 01. 2019, 22:11
 • Tady to máš hezky shrnutý :) 

  25. 01. 2019, 06:57
 • Řekl bych, že zbytečné ždímání peněženky, pokud pro to nemáš nějaký zdravotní důvod. Osobně, pokud bych nemohl dát větší jídlo, z časových důvodů (maso+přílohu+zeleninu) nahradil bych to proteinem s vločkama nebo kaší bílý jogurt/skyr/řecký jogurt + protein + vločky.

  Bývalý kolega MANU jedl pravidelně, ale z důvodu že má Krona, problémy s trávením a normální jídlo nebyl schopen zpracovat.

  Energetický příjem se dá zvednout i jinými způsoby, záleží co potřebuješ doplnit, třeba oříšky a arašídové máslo dokážou divy :-D

  Samozřejmě, každý ať si jí dle vlastních preferencí, výsledků, zkušenosti a možností :-)

  22. 01. 2019, 14:03 | Aktualizováno 22. 01. 2019, 14:05