Seřadit od nejstaršího
 • Ten Malej uživatel

  Ahoj, je tu někdo, kdo má zkušenosti s keto dietou a rád by se o ně podělil? :)

  09. 01. 2019, 18:20
  Zobrazit odpovědi
 • Ahoj,má zkušenost je taková,že když už jsem chtěl vyzkoušet keto,tak jsem šel na to způsobem postupného snižování sacharidů.byl jsem zvyklí na hodně sacharidů a tělo jelo na zejména na ně tím pádem když se uberou rychlo a ve velké množství tělu se to nelíbí a protestuje vším možným,ale když se na to jde postupně mozek už pak nežadoní po glukoze a tělo mění ze sacharidového metabolismu na tukový a pak ještě záleží na poměru mastných kyselin(poměr nasycených,nenasycených a poly)Spíše bych volil Lowcarb než keto a nejvíce doporučuji vyváženou stravu (S 50% B25% T25% Zhruba..) Hezký den přeji :) PS:doporučuji přečíst knižku 'Supertělo' od pana Zlatoše jedna z mála Plná kvalitních informací ohledně lowcarb a keta :) 

  21. 01. 2019, 00:08
 • Ahoj, keto funguje dobře, největším bonusem je že s ketozou mizí chutě na sladké a hlad.... ale kde není vůle, není cesta že :-) 

  12. 01. 2019, 10:39
 • Ten Malej uživatel

  Díky moc všem za odpovědi :)

  10. 01. 2019, 15:51
 • Aleš Lamka administrátor

  Někteří lidé to snášejí výborně, někteří to snášejí hůř. Záleží dost na genetice.

  Ti co to snášejí hůř, viz například já, tak se projeví špatná nálada, hlad, málo energie, problémy s pokožkou a špatný výkon.

  Pokud si ten opačný případ, lidí naopak mají hodně energie, dobrou náladu, dobře to tráví a mají i lepší výkony + výsledky v hubnutí.

  Dieta pomáhá zlepšovat resistenci na inzulín, měla by pomáhal ladit i hladinu cholesterolu v krvi i když se to nezdá logické. Měla by pomoci i lidem s cukrovkou, kteří právě podobné problémy již mají. 

  Závěrem - musíš vyzkoušet a zjistit, co ty na to. Já třeba obecně dlouhodobě keto nedoporučuji, protože těch lidi, kterým sedí je jen menšina a zároveň je to velmi náročné na udržení. Musíš totiž udělat "pápá" sacharidům na delší dobu

  10. 01. 2019, 12:24
 • Josef Liška uživatel

  Jednou jsem jí zkoušel a dlouho jsem to nevydržel. Hodně tuků = hodně kalorií a tím pádem méně jídla. Měl jsem celej den hlad, byl jsem protivnej, neměl jsem vůbec sílu na cvičení, takže pro mě to bylo kontraproduktuvní a výsledek naprosto katastrofální :D Není nad normální vysokosacharidovou dietu, nacpat se rejží a být najezenej, spokojenej a s energií na cvičení :)

  10. 01. 2019, 10:04
 • Ten Malej uživatel
  @Lukáš Novotný: O tom jsem už dost četl, že těch problémů je tam dost, ale že se z toho taky dost benefituje a některým lidem to prostě sedne a jsou v pohodě. Zajímalo by mě kolika lidem to sedlo dobře no :D a jaký s tím udělali progress 09. 01. 2019, 18:41
 • Ahoj :) Osobně jsem keto zkoušel pouze jednou .. bohužel sem neměl moc prostor pozorovat výsledky, protože jsem po 14 dnech musel přestat :D Vyhovovali mě jídla co jsme si mohl dát :D Ovšem vyšší příjem tuků mě dělal problémy s pokožkou .. hlavně na xichtu .. osypanej, pupínky atp.

  09. 01. 2019, 18:38