Seřadit od nejstaršího
 • Jakub Jirsa uživatel

  Čau chci se zeptat, má smyls si hlídat denní příjem kalorií a jak to dělat co nejefektivněji? Přijde mi strašně komplikované u každé potraviny přepočítávat zvlášť bílkoviny, zvlášť sacharidy a zvlášť tuky. Nehledě na to, že když dané poměry odpovídají 100g potraviny a já si chci dát třeba jen 60g, tak to člověk pak musí dělit a je to zbytečně zdlouhavé. Neznáte tedy někdo nějaký jiný efektivnější způsob? Děkuji moc :))

  15. 11. 2020, 13:11
 • Aleš Lamka administrátor

  Jasně vím - napsat například nějakém trenérovi jako je například Alda, to udělá za tebe a nemusíš potom nad tím přemýšlet. 

  JE ale třeba si uvědomit, že celkově tento sport je hodně náročný a pokud tě zastrašil a podobná prkotina, která je asi nejjednodušší ze všeho, je třeba zamyslet se nad prioritami a tvou vůlí..

  Co  až přijde na řadu to, že budeš znát ty gramy a teď to budeš muset každý den jídlo co jídlo, každý následující týden měsíc a rok dodržovat bez chyby.. stejně tak budeš muset poctivě cvičit nedělat chyby. Nehledě na to, jak to bude náročné, těžké, bolavé, tak ty budeš muset jít a makat na plné pecky dál.. připrav si pevné nervy a budeš muset makat neflákat se a věnovat tomu čas!

  18. 11. 2020, 17:09
  Zobrazit odpovědi