Seřadit od nejstaršího
 • Honza T. uživatel

  Ahoj,

  řeším teď hodně stranu, protože bych rád něco zhubl. Ze zdravotních důvodů nějaký ten pátek už nemůžu cvičit a tak se můj den odehrává prakticky jen na židli, takže výdej mám naprosto minimální. Večer pak zvládnu hodinu "šlapadlo" (eliptical) a tím to končí.Můj energetický výdej tak po spočítání přes kalorické tabulky je denně kolem 1300kcal. Příjem se snažím držet kolem 1100kcal, abych byl v mírném deficitu. Dost těžko se s takovým příjmem dá přijmout dostatek bílkovin, ale co nadělám. Hladem ale netrpím.

  Každopádně i tak jsem všude viděl rady do diety s výdejem kolem 2500kcal. O 1100kcal nikde ani zmínka. Dělám teda něco špatně nebo je možné mít takto nízký výdej? 

  Můžu to tak držet nebo je potřeba více cvičit, třeba 2h denně? V nejbližší době už se budu moc vrátit do fitka, tak zvládnu hodinu fitko a hodinu šlapadlo, ale i tak...

  Díky za vaše názory ;)

  06. 02. 2022, 12:35
 • Honza T. uživatel

  Ahoj, díky moc za odpověď. Obvod pasu měřím a opravdu hubnu i v pase. Podle toho, co jsi psal, tak přesně ty hodnoty si držím. Bílkoviny, sacharidy a tuky. Uvidíme, jak to budu zvládat až začnu cvičit, ale chtěl bych třeba hodinu dát fitko a půl hodiny šlapadlo. 

  Od prvního ledna (není to předsevzetí, jen to tak vyšlo :D ) jsem začal na šlapadle a od 16ledna jsem změnil jídelníček. Úplně jsem vynechal pečivo, plátkové sýry, samozřejmě máslo na chleba a podobně, vaukovaný salám/šunku a přílohy k jídlu. Všechno jsem nahradil zeleninou, masem a ovocem. Za ten měsíc jsem zhubl 3kg, v pase tak 2cm. Díky kalorickým tabulkám vím, kolik si toho můžu dát a kdy už třeba musím zvolit potravinu, která víc zasytí, ale nemá kalorie. 

  To jen kdyby náhodou někdo hledal takový amatérský návod, jak na hubnutí :) 

  08. 02. 2022, 13:26
 • Intel Pentium uživatel

  Princip diety bude podobný u 2500 Kcal a 1100 Kcal. Rozhodně bych se být tebou vážil a měřil si obvod pasu, abys věděl, jestli jsi opravdu v mírném deficitu. I když hubneš, tak vlivem necvičení ti částečně zmizí glykogen ze svalů. Ten váže vodu a tím na první pohled podle váhy hubneš.

  Proto to měření pasu pro kontrolu.  Minimum bílkovin bys měl přijmout 0,8g/kg ideální tělesné hmotnosti a minimálně 60g tuků. Zbytek sacharidy. Když nutně nepotřebuješ sacharidy, tak bych o to víc dal bílkovin, aby ti to sedělo do denního příjmu. Samozřejmě jestli zvládneš cvičit 2 hodiny denně, tak tím lépe a makra můžeš navýšit. 

  08. 02. 2022, 11:21