Seřadit od nejstaršího
 • Ahoj, 

  Po Vánocích jsem se rozhodl, že zase shodím nějaká ta přebytečná kila, tak jsem začal pomalu běhat. Běhal jsem vždy tak 5-6 km, ale vždy tak za půlkou trasy nebo na konci mi začala taková pichlavá bolest v právem rameni. 

  Neporadil by mi prosím někdo z vás čím to může být, nebo jak bolesti předejít ? 

  Díky moc. 

  03. 01. 2020, 20:10
  Zobrazit odpovědi
 • S tím mám také zkušenost... co jsem to řešil s pár běžci, kteří "také slyšeli" nebo zažili, tak by se mělo jednat o přehnaně zatlou vrchní část při běhu... tzn nepohybuješ rukama volně, ale silově od ramen... chce to prý více uvolnit a nechat ramena volně... nicméně sám mám problém, pokud se na to nesoustředím a po cca 10-20km je to snad vždy stabilně...Takže trénovat a soustředit se na uvolnění rukou a ramen při běhu

  11. 03. 2021, 07:20
 • Lukáš Novotný administrátor

  Bolest v rameni z běhu? :D Fjuuu .. bohužel s tím ty tady extra nikdo moc nepomůže :) Asi tu moc doktorů a fyzio nebude :) A bez detailnějšího popisu a prozkoumání ví každý prd :) Projevuje se ta bolest jen při běhu? Nebo případně i při nějaké jiné aktivitě, kterou děláš delší dobu? Samozřejmě při běhu se hýbe celé tělo .. spousta lidí při běhání dost máchá rukami .. takže jestli náhodou se třeba při tom delším "houpání a mávání" ruky při běhu neozve nějaký vaz .. případně nějaký kloubní uložení .. asi by to chtělo spíš konzutlovat osobně s doktorem či fyzioterapeutem.

  06. 01. 2020, 12:05
  Zobrazit odpovědi