Zpět na výpis

JDU NABRAT SVALY - Chapadla chobotnice a tréninkový split - Aleš Lamka blog 5

Hvězdné datum 22.11.2020
Den číslo 5

Je to tady bando, další Aldův deníček vychází právě teď. Už jste se nemohli dočkat že!!

Dnes vás v průběhu dne čeká chapadlovité monstrum, které mi pomáhá budovat ty moje malá chapadla, aby pořádně rostly a zároveň zlehka rozebereme aktuální tréninkový plán.

Musím říct, že to dneska bylo celkem bolavý a náročný den i když je neděle. V neděli máme spoustu kontrola výsledků se mými klienty, takže jsem vlastně celý den až doteď bydlel na emailu a snažil se odpovídat jak to jenom půjde, aby lidi měli hodnocení jejich výsledků a plány na další týdny a mohli makat jako čerti.

Vždycky jsem takový trochu unavenější a v dietě to bylo teda vždycky peklo, protože to člověka umí vysát hodně vnitřní energie a když tam nezbýval a ani žádná energie z jídla, tak ty tréninky většinou v tyhle dny hodně trpěli. Musel jsem se hodně přemáhat a je to sakra znát. Nebo takhle - je sakra hodně znát aktuální rozdíl, kdy mám už normální množství jídla. Hned to odpovídání z mé strany je doufám příjemnější a lepší. Tak snad ti klienti moc netrpěli.

Ráno, když jsem se snažil vstát z postele tak jsem spíše málem spadlo z postele. Hamstringy, zadek a stehna bolely hodně zajímavě! Tak nějak jak jsem čekal. Možná se přiznám, že jsem čekal malinko víc takže, se musím pochválit "Plác, plác po rameni"
I tak jsem ale zvládnul ranní pozink, kardio a parádní kašičku společně s vitamíny a minerály. Vypustil Prďolu na zahradu vzbudit sousedy a pochcat mi plot, připravil si nálož kafe a vletěl od 6:00 na nedělní šichtu na PC

V mrazáku mě ale dnes čekalo malé překvapení, které je vlastně úplně normální, ale doma jsem si ho nikdy nedělal, takže jsem to bral jako takovou extravagantní odměnu za.. no za co sakra, za páté místo? Ahhh .. ach ty vzpomínky.
K věci - Koupil jsem si chapadla chobotnice

Je to velmi dietní maso, takže s tím po této stránce není žádný problém, ale jak říkám, nikdy jsem ho doma nedělal, takže jsem z toho měl trochu respekt po stránce přípravy a taky i po vizuální stránce, což doufám chápete.
Každopádně připravil jsem si kupu rýže zeleniny a k tomu jsem zkusil osmahnout a na pánvi úplně jednoduše tyhle chapadla a musím říct, že chutnala tak nějak, jak jsem čekal. Obecně tyhle mořské plody většinou nebývají nejjemnější maso a většinou to bývá takové půl napůl žužlavé.

Mohu vás ale ujistit že to jinak dopadlo dobře, žádný se obranný mechanismus chobotnice post-morte se nespustil a do očí mi inkoust nenastříkala. Přežil jsem. Mimochodem i moje trávení přežilo bez problému, takže dobrý! Pravděpodobně se ale chobotnice doma objevovat moc často nebude, protože to zas takové pošušňáníčko nebylo a cena taky není úplně nejpříjemnější – kuřecí prsa je jsou nejlepší.

Makra pro dnešní den. "Middle day"
Bílkoviny 215
Sacharidy 455
Tuky 57
Kcal 3200

Hlad je stále přítomný, protože když píšu tenhle článek 17:30, tak už mám zase hlad a to jsem jedl před hodinou. Sakra! Ale už se to pomalu zlepšuje a myslím si, že to bude jedna lepší a lepší. Hurá.

Ve včerejším deníčku jsem vám sliboval, že vám trochu představím svůj tréninkový plán, abyste měli přehled, jak to aktuálně vypadá.
Ve vlozích na YouTube to budu samozřejmě rozebírat trochu více dopodrobna, ale zkusím vám sem hodit lehký nástřel aktuálního schématu

VARIANTA A
Den 1 - Prsa ramena triceps
Den 2 - Stehna hýždě
Den 3 - Záda biceps
Den 4 - Volno

V případě pocitu, že regenerace i lehce nestačí:
VARIANTA B
Den 1 - Prsa ramena triceps
Den 2 - Stehna hýždě
Den 3 - Břicho, předloktí, kardio na lýtka
Den 4 - Záda biceps
Den 5 - Volno

Pointa tohoto rozdělení je taková, že procvičím každou partii 2x za osm až deset dní, což je taková střední frekvence. Tréninky mám velmi intenzivní (nikoliv po stránce váhy na tyči) velmi náročné, proto si chci dát malinko delší pauzy a opravdu perfektně dbát na regeneraci a kompletní uzdravení pro lepší výkon v každém dalším tréninku, který je na řadě.

Mám rozdělený plán na takové tři segmenty. Cviky se budou velmi opakovat, takže to bohužel nebude úplně nejzajímavější na neustálé točení dokola, ale co se dá dělat - ty gainy přeci potřebujeme, že.

Váha bude vždy daná pro všechny tři segmenty a po každém ukončení posunu váhy nahoru.
Technika, tempo, kontrakce se budu snažit mít neustále stejné, abych případné přidávání nemohl zvládat pouze tím, že začnu flákat techniku a začnu zapojovat svaly okolo abych to dokázal vykonat.

Segment 1 - 12 opakování na cviky
Segment 2 - 15 opakování na cviky
Segment 3 - 18 opakování na cviky

Vidíte tedy rapidní posuny po každém jednotlivém kolečku po stránce opakování. Je jasné, že za tři kolečka, které trvají pár dní nedokážu zvednout o 6 opakování za stejných okolností navíc. Pointa bude tedy taková, že to vždycky zvednu a vykonám za pomocí cluster setů a vynucených opakování, čímž budu neustále přetěžovat tělo, ať se mu chce, či nechce a nazvedám pokaždé víc.

Uvidíme jak se bude dařit, protože samozřejmě tady nechávám velký prostor na improvizaci, ale chtěl bych se zase trošku vrátit k plánovanému přetěžování po stránce tréninku i jídla, ať se tělu chce a nebo nechce krůček po krůčku. V minulosti mi to fungovalo velmi dobře, ale u jiného tréninkového stylu, který byl zaměřený malinko víc na sílu. Teď to tedy pokusím pozměnit tím stylem, abych dokázal splnit aktuální cíl, což je nabírání objemu svalů, čili množství svalů.

Uvidíme jak nám to půjde, každopádně Zatím se daří, pořádně Šílím a už i tyhle první týdny je vidět pokrok směrem dopředu. Což je tady bohužel zatím logické, protože jsem pár dní po šílené závodní dietě - hlavní bude, zda to bude fungovat i později.

Takže sledujte hlavně vogy na YouTube ohledně aktuálních forem a z tréninku, kde to určitě budeme rozebírat víc.

Aktuálně si dřepím na gauči, vypařený a rozmasírovaný ze stany a rozplývám se uvolněním, když píšu tento článek. Je mi dobře, jsme spokojený, protože jsem přežil a naplno odmakal další den. I love it! Teď už jen uzdravit ten zadek, který jsem si včera rozsekal ,abych se mohl trochu i hýbat.

Tady se budu soustředit malinko více nad příběhy a moje ukrutně neskutečné superhumanské zážitky a pocity, ať je to pěkné večerní čtení před spaním, aby se vám dobře usínalo a pěkně to rostlo.

Dnešek byl malinko víc technický, za což se omlouvám, ale slíbil jsem to včera v deníčku a sliby se musí plnit, no ne?
Ať to roste, jdu odpočívat a a růst !

 • Kraťasy - SUPERHUMAN (vroubkované) - MODRÁ/BÍLÁ

  Kraťasy - SUPERHUMAN (vroubkované) - MODRÁ/BÍLÁ

  Popis produktu Nová řada pánských šortek - Titanus, s potiskem SUPERHUMAN, má nový kvalitnější materiál a je k dostání ve více barvách (modrá, červená, černá). Pohodlné pánské šortky TITANUS, jsou vhodné jak na běžné nošení tak na cvičení v posilovně. Šortky jsou z materiálu, který dobře reguluje vlhkost, odvádí teplotu a je pružný, čili vhodný na cvičení!

  574 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • BIZON GYM LEGÍNY - DESERT CAMO 2

  BIZON GYM LEGÍNY - DESERT CAMO 2

  Popis produktu Bizon Gym legíny Díky příjemnému a velmi flexibilnímu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, Ti zaručí pohodlí při jakémkoliv cvičení a sportu. Krásně tvarují křivky a jsou příjemné na nošení, že je nebudeš chtít svléknout ani během volných dnů. Složení: 80% polyester 20% spandex

  695 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN (elastické) - hnědá/černá

  Tričko SUPERHUMAN (elastické) - hnědá/černá

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • MB2 - masážní míček

  MB2 - masážní míček

  790 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN (elastické) - bílá/černá

  Tričko SUPERHUMAN (elastické) - bílá/černá

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko SUPERHUMAN - Longline - šedá/bílá

  Tílko SUPERHUMAN - Longline - šedá/bílá

  Popis produktu Pánské stylové elastické tílko hodící se nejen do posilovny, ale i na všední každodenní nošení. Tílko je opatřeno logem SUPERHUMAN, které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock).

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • SNIFFIT - čichací sůl / strong

  SNIFFIT - čichací sůl / strong

  294 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Kraťasy - SUPERHUMAN (klasické) - ČERVENÁ/BÍLÁ

  Kraťasy - SUPERHUMAN (klasické) - ČERVENÁ/BÍLÁ

  Popis produktu Nová řada pánských šortek - Titanus, s potiskem SUPERHUMAN, má nový kvalitnější materiál a je k dostání ve více barvách (modrá, červená, černá). Pohodlné pánské šortky TITANUS, jsou vhodné jak na běžné nošení tak na cvičení v posilovně. Šortky jsou z materiálu, který dobře reguluje vlhkost, odvádí teplotu a je pružný, čili vhodný na cvičení!

  574 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko s kapucí a dlouhým rukávem SUPERHUMAN černá/oranžová

  Tričko s kapucí a dlouhým rukávem SUPERHUMAN černá/oranžová

  Popis produktu Pohodlné tričko s kapucí a dlouhým rukávem, které má mírně protažený výstřih do O a boční švy, má nový kvalitnější potisk a je k dostání ve více barvách. Tričko je opatřeno štítky Titánus s vyšitým logem v zadní části trika.

  685 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tepláky SUPERHUMAN černá/bílá

  Tepláky SUPERHUMAN černá/bílá

  Popis produktu Materiál: 50% Bavlna 50% Polyester 320g/m2 Dobře drží tvar , nedochází k vytahání. Potisk Flock.

  895 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Masážní válec RumbleRoller GATOR

  Masážní válec RumbleRoller GATOR

  1599 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko SUPERHUMAN - Stringer - červená/oranžová

  Tílko SUPERHUMAN - Stringer - červená/oranžová

  Popis produktu Pánské stylové elastické tílko hodící se nejen do posilovny, ale i na všední každodenní nošení. Tílko je opatřeno logem SUPERHUMAN, které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock).

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • MACA PERUÁNSKÁ 500 MG | 120 KAPSLÍ

  MACA PERUÁNSKÁ 500 MG | 120 KAPSLÍ

  Popis produktu Maca má blahodárné účinky na náš nervový systém. Napomáhá zlepšit vaši duševní pohodu a náladu, snížit depresi a úzkost, zejména u žen v menopauze. Snižuje stres a úzkost a zvyšuje fyzickou odolnost. Díky své vysoké energetické a nutriční hodnotě dodává energii a povzbuzuje organismus.

  389 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN - červená/černá

  Tričko SUPERHUMAN - červená/černá

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN (elastické) - červená/oranžová

  Tričko SUPERHUMAN (elastické) - červená/oranžová

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
jídelníček + trénink ONLINE TRENÉR
mám zájem