Zpět na výpis

JDU NABRAT SVALY - Chapadla chobotnice a tréninkový split - Aleš Lamka blog 5

Hvězdné datum 22.11.2020
Den číslo 5

Je to tady bando, další Aldův deníček vychází právě teď. Už jste se nemohli dočkat že!!

Dnes vás v průběhu dne čeká chapadlovité monstrum, které mi pomáhá budovat ty moje malá chapadla, aby pořádně rostly a zároveň zlehka rozebereme aktuální tréninkový plán.

Musím říct, že to dneska bylo celkem bolavý a náročný den i když je neděle. V neděli máme spoustu kontrola výsledků se mými klienty, takže jsem vlastně celý den až doteď bydlel na emailu a snažil se odpovídat jak to jenom půjde, aby lidi měli hodnocení jejich výsledků a plány na další týdny a mohli makat jako čerti.

Vždycky jsem takový trochu unavenější a v dietě to bylo teda vždycky peklo, protože to člověka umí vysát hodně vnitřní energie a když tam nezbýval a ani žádná energie z jídla, tak ty tréninky většinou v tyhle dny hodně trpěli. Musel jsem se hodně přemáhat a je to sakra znát. Nebo takhle - je sakra hodně znát aktuální rozdíl, kdy mám už normální množství jídla. Hned to odpovídání z mé strany je doufám příjemnější a lepší. Tak snad ti klienti moc netrpěli.

Ráno, když jsem se snažil vstát z postele tak jsem spíše málem spadlo z postele. Hamstringy, zadek a stehna bolely hodně zajímavě! Tak nějak jak jsem čekal. Možná se přiznám, že jsem čekal malinko víc takže, se musím pochválit "Plác, plác po rameni"
I tak jsem ale zvládnul ranní pozink, kardio a parádní kašičku společně s vitamíny a minerály. Vypustil Prďolu na zahradu vzbudit sousedy a pochcat mi plot, připravil si nálož kafe a vletěl od 6:00 na nedělní šichtu na PC

V mrazáku mě ale dnes čekalo malé překvapení, které je vlastně úplně normální, ale doma jsem si ho nikdy nedělal, takže jsem to bral jako takovou extravagantní odměnu za.. no za co sakra, za páté místo? Ahhh .. ach ty vzpomínky.
K věci - Koupil jsem si chapadla chobotnice

Je to velmi dietní maso, takže s tím po této stránce není žádný problém, ale jak říkám, nikdy jsem ho doma nedělal, takže jsem z toho měl trochu respekt po stránce přípravy a taky i po vizuální stránce, což doufám chápete.
Každopádně připravil jsem si kupu rýže zeleniny a k tomu jsem zkusil osmahnout a na pánvi úplně jednoduše tyhle chapadla a musím říct, že chutnala tak nějak, jak jsem čekal. Obecně tyhle mořské plody většinou nebývají nejjemnější maso a většinou to bývá takové půl napůl žužlavé.

Mohu vás ale ujistit že to jinak dopadlo dobře, žádný se obranný mechanismus chobotnice post-morte se nespustil a do očí mi inkoust nenastříkala. Přežil jsem. Mimochodem i moje trávení přežilo bez problému, takže dobrý! Pravděpodobně se ale chobotnice doma objevovat moc často nebude, protože to zas takové pošušňáníčko nebylo a cena taky není úplně nejpříjemnější – kuřecí prsa je jsou nejlepší.

Makra pro dnešní den. "Middle day"
Bílkoviny 215
Sacharidy 455
Tuky 57
Kcal 3200

Hlad je stále přítomný, protože když píšu tenhle článek 17:30, tak už mám zase hlad a to jsem jedl před hodinou. Sakra! Ale už se to pomalu zlepšuje a myslím si, že to bude jedna lepší a lepší. Hurá.

Ve včerejším deníčku jsem vám sliboval, že vám trochu představím svůj tréninkový plán, abyste měli přehled, jak to aktuálně vypadá.
Ve vlozích na YouTube to budu samozřejmě rozebírat trochu více dopodrobna, ale zkusím vám sem hodit lehký nástřel aktuálního schématu

VARIANTA A
Den 1 - Prsa ramena triceps
Den 2 - Stehna hýždě
Den 3 - Záda biceps
Den 4 - Volno

V případě pocitu, že regenerace i lehce nestačí:
VARIANTA B
Den 1 - Prsa ramena triceps
Den 2 - Stehna hýždě
Den 3 - Břicho, předloktí, kardio na lýtka
Den 4 - Záda biceps
Den 5 - Volno

Pointa tohoto rozdělení je taková, že procvičím každou partii 2x za osm až deset dní, což je taková střední frekvence. Tréninky mám velmi intenzivní (nikoliv po stránce váhy na tyči) velmi náročné, proto si chci dát malinko delší pauzy a opravdu perfektně dbát na regeneraci a kompletní uzdravení pro lepší výkon v každém dalším tréninku, který je na řadě.

Mám rozdělený plán na takové tři segmenty. Cviky se budou velmi opakovat, takže to bohužel nebude úplně nejzajímavější na neustálé točení dokola, ale co se dá dělat - ty gainy přeci potřebujeme, že.

Váha bude vždy daná pro všechny tři segmenty a po každém ukončení posunu váhy nahoru.
Technika, tempo, kontrakce se budu snažit mít neustále stejné, abych případné přidávání nemohl zvládat pouze tím, že začnu flákat techniku a začnu zapojovat svaly okolo abych to dokázal vykonat.

Segment 1 - 12 opakování na cviky
Segment 2 - 15 opakování na cviky
Segment 3 - 18 opakování na cviky

Vidíte tedy rapidní posuny po každém jednotlivém kolečku po stránce opakování. Je jasné, že za tři kolečka, které trvají pár dní nedokážu zvednout o 6 opakování za stejných okolností navíc. Pointa bude tedy taková, že to vždycky zvednu a vykonám za pomocí cluster setů a vynucených opakování, čímž budu neustále přetěžovat tělo, ať se mu chce, či nechce a nazvedám pokaždé víc.

Uvidíme jak se bude dařit, protože samozřejmě tady nechávám velký prostor na improvizaci, ale chtěl bych se zase trošku vrátit k plánovanému přetěžování po stránce tréninku i jídla, ať se tělu chce a nebo nechce krůček po krůčku. V minulosti mi to fungovalo velmi dobře, ale u jiného tréninkového stylu, který byl zaměřený malinko víc na sílu. Teď to tedy pokusím pozměnit tím stylem, abych dokázal splnit aktuální cíl, což je nabírání objemu svalů, čili množství svalů.

Uvidíme jak nám to půjde, každopádně Zatím se daří, pořádně Šílím a už i tyhle první týdny je vidět pokrok směrem dopředu. Což je tady bohužel zatím logické, protože jsem pár dní po šílené závodní dietě - hlavní bude, zda to bude fungovat i později.

Takže sledujte hlavně vogy na YouTube ohledně aktuálních forem a z tréninku, kde to určitě budeme rozebírat víc.

Aktuálně si dřepím na gauči, vypařený a rozmasírovaný ze stany a rozplývám se uvolněním, když píšu tento článek. Je mi dobře, jsme spokojený, protože jsem přežil a naplno odmakal další den. I love it! Teď už jen uzdravit ten zadek, který jsem si včera rozsekal ,abych se mohl trochu i hýbat.

Tady se budu soustředit malinko více nad příběhy a moje ukrutně neskutečné superhumanské zážitky a pocity, ať je to pěkné večerní čtení před spaním, aby se vám dobře usínalo a pěkně to rostlo.

Dnešek byl malinko víc technický, za což se omlouvám, ale slíbil jsem to včera v deníčku a sliby se musí plnit, no ne?
Ať to roste, jdu odpočívat a a růst !

 • DRASLÍK + HORČÍK | 100 KAPSLÍ

  DRASLÍK + HORČÍK | 100 KAPSLÍ

  Popis produktu Všichni sportovci, kteří svůj organismus pravidelně zatěžují ocení účinek těchto důležitých látek. Přípravek se stará o správnou činnost svalů, snižuje krevní tlak a pozitivně působí proti stresu, dále pak zamezuje tuhnutí tepen a cév.

  279 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Mikina se zipem (elastická) | SUPERHUMAN - vínově červená

  Mikina se zipem (elastická) | SUPERHUMAN - vínově červená

  Popis produktu Unisex mikina TITANUS na zip s kapucí, je opatřena vyšitým logem titanus u pravé kapsy. Dvouvrstvá kapuce se stahováním pomocí šňůrky,trojitě prošité švy, mikina je celo-rozepínací s nakládanými kapsami, dolní kraje jsou zakončeny do elasticky vyplétané manžety, rukávy jsou zakončeny taktéž. Velmi příjemný materiál na nošení. Mikina je vyrobena z 95% bavlny, 5% elasten.

  779 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko s kapuci - SUPERHUMAN | IRONINHEART - bílé

  Tílko s kapuci - SUPERHUMAN | IRONINHEART - bílé

  Popis produktu Toto pánské tílko je další novinkou kolekce SUPERHUMAN - IRONINHEART. Nové stylové logo malé srdce s činkou , které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock) v černo-červené kombinaci se skvěle vyjímá na hrudi tílka od TITANUSU, které je vybaveno kapucí bez tkanic. MATERIÁL A PÉČE: Je vyrobeno ze 100% bavlny, která zaručí dostatečné pohodlí při cvičení. Je úžasně vzdušné a pohodlné. Velmi příjemná látka na nošení, podtrhuje Váš skvělý pocit z tohoto sportovního tílka. · Praní: 40° · Žehlení: střední teplota · Nesušit v sušičce

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko SUPERHUMAN - Longline - modrá/oranžová

  Tílko SUPERHUMAN - Longline - modrá/oranžová

  Popis produktu Pánské stylové elastické tílko hodící se nejen do posilovny, ale i na všední každodenní nošení. Tílko je opatřeno logem SUPERHUMAN, které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock).

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko SUPERHUMAN - Stringer - modrá/oranžová

  Tílko SUPERHUMAN - Stringer - modrá/oranžová

  Popis produktu Pánské stylové elastické tílko hodící se nejen do posilovny, ale i na všední každodenní nošení. Tílko je opatřeno logem SUPERHUMAN, které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock).

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Opasek s pákovou přezkou - růžový

  Opasek s pákovou přezkou - růžový

  990 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Dextróza

  Dextróza

  Popis produktu Dextróza (hroznový cukr) je zdroj energie vhodný pro snižování hladiny cholesterolu v krvi, nepodporuje tloustnutí. Dextróza představuje nejrychleji vstřebatelný zdroj energie energie po zátěži nebo i během zátěže, kdy trávení neprobíhá "normálně".

  138 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • MULTIVITAMIN | 100 KAPSLÍ

  MULTIVITAMIN | 100 KAPSLÍ

  Popis produktu Multivitamin obsahuje 18 základních složek vitamínů a minerálů (včetně vitamínu K2), které jsou nezbytné pro lidský organismus. Pro zachování vitality a celkově dobrou kondici. Přípravek je sestaven speciálně pro osoby s vysokou fyzickou a psychickou zátěží a pro výkonnostní a kondiční sportovce. Přípravek je určen k dlouhodobému a pravidelnému užívání.

  358 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN (elastické) - bílá/černá

  Tričko SUPERHUMAN (elastické) - bílá/černá

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tepláky SUPERHUMAN modrá/oranžová

  Tepláky SUPERHUMAN modrá/oranžová

  Popis produktu Materiál: 50% Bavlna 50% Polyester 320g/m2 Dobře drží tvar , nedochází k vytahání. Potisk Flock.

  895 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • BIZON GYM LEGÍNY - ČERNÉ

  BIZON GYM LEGÍNY - ČERNÉ

  Popis produktu Bizon Gym legíny Díky příjemnému a velmi flexibilnímu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, Ti zaručí pohodlí při jakémkoliv cvičení a sportu. Krásně tvarují křivky a jsou příjemné na nošení, že je nebudeš chtít svléknout ani během volných dnů. Složení: 80% polyester 20% spandex

  695 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Kolenní bandáže

  Kolenní bandáže

  680 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tílko s kapucí - SUPERHUMAN - ŠEDÁ/BÍLÁ

  Tílko s kapucí - SUPERHUMAN - ŠEDÁ/BÍLÁ

  Popis produktu Pánské stylové tílko titánus s kapucí, hodící se nejen do posilovny, ale i na všední každodenní nošení. Díky vysoké kvalitě dobře odvádí pot. Tílko je potištěno logem SUPERHUMAN, které je zhotoveno kvalitním potiskem (flock).

  585 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Whey 80 CFM - 1000g

  Whey 80 CFM - 1000g

  779 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
 • Tričko SUPERHUMAN (elastické) - černá/oranžová

  Tričko SUPERHUMAN (elastické) - černá/oranžová

  569 Kč

  ZOBRAZIT DETAIL
jídelníček + trénink ONLINE TRENÉR
mám zájem